Perşembe , 20 Haziran 2024

YEL “T.C. MİLLETİMİZİN ORTAK ESERİDİR”

   Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yel’in mesajı: “Bugün ülkemizin her köşesinde, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92’inci yıl dönümünü büyük bir coşku ve kıvançla idrak etmenin haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz.

   Cumhuriyetimiz çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin ardından kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının üstün gayret ve fedakârlıklarla kurdukları bağımsızlığımız ve geleceğimizin sembolü Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, dün olduğu gibi bugün de aynı ruh ve kararlılıkla mücadele edecektir.

   Türkiye’nin gelişmiş bir demokrasi haline gelmesi için temel hak ve özgürlüklerin genişletilmesinin, hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesinin taşıdığı önem inkâr edilemez. Demokrasimizin kalitesinin yükseltilmesi, ülkemizde gerçek barış ve huzurun yakalanmasının yanı sıra, istikrar, refah ve güvenliğin de teminatı olacak muasır medeniyet hedefi yeni Türkiye vizyonu ile yakalanmış olacaktır.

   Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı`nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükran ve minnetle anıyor, tüm Milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DİKTAŞ’TAN ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çorluda Millet Bahçesi ve Cumhuriyet Parkını Çorluspor …

Bir yanıt yazın