Perşembe , 25 Nisan 2024

TEKİRDAĞSPOR’DA İMZA GÜNÜ

Tekirdağspor, hız kesmeden devam eden 2022-2023 sezonu hazırlıkları kapsamında Tecrübeli Teknik adam Bülent Daşdan ve 14 Futbolcuya Tekirdağ Namık Kemal Stadı toplantı salonunda imza töreni düzenledi. İmza törenine; Tekirdağspor yönetim kurulu üyeleri, Teknik Direktör Bülent Daşdan ve ekibi, 14 Futbolcu ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

HER ŞEY GÜZEL OLACAK

Tekirdağspor Başkan Yardımcısı ve Transfer Komitesi Başkanı Kamil Özer, toplantının açılış konuşmasında; “Hocamız Bülent Daşdan daha önce Tekirdağspor’umuza çok hizmet etmiş, beraber bu yola baş koyduk onunla beraber bir anlaşmaya vardık. Hocamızın önderliği ile biz transfer komitesi ile beraber futbolcularımızın 14 tanesini yani iskelet kadroyu hızlı bir şekilde kurduk. Birazdan zaten imza törenimiz başlayacak, Bülent hocamızla baştan anlaştık onunla ve ekibiyle bir sözleşme imzalayacağız, sonra da futbolcularımız ile imza töreni gerçekleştirip bitireceğiz. Tabi ki eksikliklerimizi kampta göreceğiz, hocalarımız değerlendirecekler nokta atışı transferlerimizi de orada tamamlayacağız güzel bir ekip olacağız. Hedefimiz zaten şampiyonluk, komite ile başlarken hızlı bir şekilde ikinci lige çıkmak istiyoruz. Her şey güzel olacak inşallah” dedi.

10-15 GÜNLÜK BİR KAMP SÜRECİMİZ OLACAK

Tekirdağspor ile anlaşan tecrübeli teknik adam Bülent Daşdan, 2022-2023 sezonu için şunları söyledi; “Şimdi bizim için oda bir handikap tesisimiz daha tam olarak bitmedi, Süleymanpaşa Belediye Başkanımız çok güzel bir tesis yapıyor bize, büyük bir ihtimalle yine Barbaros’ta başlayacağız, sonrasında 10-15 günlük bir kampa gideceği Bolu yada Kartepe onu kararlaştırmaya çalışıyoruz çünkü önce hazırlık maçı yapacağımız takımları önce organize etmemiz lazım. Onun dışında döndüğümüzde tesisimizde olmamak Barbaros’ta başlamak biraz handikap ama sıkıntı yok bunları hep yaşadık biz dönem dönem aşacağımızı düşünüyorum.’’

TEKİRDAĞ’IN YETİŞTİRDİĞİ EN İYİ FUTBOLCULAR

Teknik Direktör Daşdan, konuşmasına şöyle devam etti; “Ekibim belli. Metin Kaplan, Sabri Şensoylu, İsmail Kuş bunlar zaten Tekirdağ’ın yetiştirdiği değerli isimler. Yani bizim ekibimiz Tekirdağ’ın son dönemde yetiştirdiği en iyi futbolculardan oluşuyor. Onlarda teknik adamlık zaten yıllardır yapıyorlar. Biz inandığımız insanlar ile yola çıktık inşallah hep beraber başaracağız biz bu işi.”

TEKİRDAĞSPOR’A UYUMLU, KARAKTERLİ FUTBOLCULAR

Teknik Direktör Daşdan; “Geçen seneden anlaştığımız oyuncular var, bir iki futbolcu ile daha görüşüyoruz ama o isimler görüşmüşler ve anlaşma aşamasındalar. Biz etik olarak görüşüp anlaşma yapan oyuncuyu biz daha fazla vererek geri çevirmek istemiyoruz açıkçası. Bize de yapılsın istemiyoruz. Bizde kimseye bu şekilde bir hareket yapmak istemiyoruz. Oyuncu bol, önemli olan Tekirdağ’a uyumlu, karakterli oyuncular bulmak. Dinamik bir takım oluşturduk şuana kadar görünen o. Tabi çok fazla ekstra çalışarak onların üzerine koyacağımızı düşünüyoruz, dediğim gibi daha iyi oyuncuyla görüşüyoruz ama anlaşmadık, anlaşınca onları da yönetimimiz açıklar” dedi.

HER OYUNCUMU OYNATACAĞIM

Tekirdağspor Teknik Direktörü Bülent Daşdan, gençleri takıma kazandırmak istediğinin altını çizerek şöyle dedi; “Benim düşüncem, Tekirdağspor ve Tekirdağ çevresinden genç çocukları bir kanal açarak buraya kesinlikle kanalize etmek gerekiyor. Dışarıdan hep futbolcu alarak bu işler olmuyor, olmadı da. Son 10 senedir burada yetiştirip Tekirdağ’da oynattığımız ve üst liglere gönderdiğimiz futbolcu yok. Onu da biz kendimizde arıyoruz kabahati. Biz bu takımın şuanda teknik sorumlusuysak biz bunun öncülüğünü yapmak zorundayız. Geçen seneden alt yapımızdan gelen çocuklarla da görüştük, hazır olun mesajı verdik ama onların bir kaçı Başakşehir’de seçmelere girmiş falan kalabilirlerse kalacaklar. Ama karar onların, Başakşehir’in alt yapısına gidecekler burada BAL liginde yarışmacı bir takımda oynamadan oralara gitmek çok bir kazanım değil bence. Ama tabi aileler nasıl düşünüyor bilmiyoruz, biz onları değerlendirmek istiyoruz ama giderlerse zorla tutamayız. Bizim amacımız Tekirdağlı çocukları tekrar sahneye çıkarmak ama bir şeyler vermeleri lazım bu kulübe. Ben o cesareti kendimde görüyorum, hiç korkmadan her oyuncumu oynatacağım.”

ÖNCE TEKİRDAĞSPOR, SONRA 5 BÜYÜK TAKIM GELMELİ

Teknik Direktör Daşdan, taraftarın desteğine ihtiyaç olduğunu belirterek; “Bizim seyircinin önüne geçip taraftar olmamız lazım. Samsun’da şunu yaşamıştım, Samsunsporlu bir taraftar önce Samsunspor’u sonra Galatasaray’ı tutmalı diyorlardı. Aynı şeyi burada da düşünüyorum. Önce Tekirdağspor’u tutacaklar, taraf olacaklar sonra tabi 5 büyük kulüpten kimi istiyorlarsa onu tutacaklar ama burası bizim şehrimiz burada yaşıyoruz. Ben buradan yetiştim burası benim yuvam” diyerek sözlerini noktaladı.

Soru cevap kısmının ardından geçilen imza töreninde önce Teknik Direktör olarak anlaşılan Bülent Daşdan ve ekibi ile daha sonra anlaşma sağlanan futbolcular sözleşmeleri imzaladı. Toplu fotoğraf çekimiyle imza töreni sona erdi.

TEKİRDAĞS SPOR KULÜBÜTRANSFER LİSTESİ

Kaleci: Miraç Baha Akşit, Ömer Çubukcu
Sağ Bek: Sabrican Gülle, Hüseyin Onan
Sol Bek: Hakan Pehlivan
Stoper: Oktay Özer, Aygün Tilki, Alperen Kaplan, Hüseyin Akça
Orta Saha: Mahmut Uçaş, Salih Bölükbaşı, Fatih Müjde
Kenar Oyuncular: Selman Albayrak, Berkay Cengiz
Forvet: Birol Öztürk, Muhammed Erberk Aşar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AKGÜN TRAP TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Süleymanpaşa Belediyesi, Süleymanpaşa’da gençlerin ve spora gönül vermiş her yaştan sporcunun önünü açarak verdiği destekleri, …

Bir yanıt yazın