Salı , 23 Nisan 2024

KARACAKILAVUZ’UN SORUNLARI BİTECEK

   Süleymanpaşa İlçesi, Karacakılavuz Mahallesi İçme Suyu Deposu, Kısmi İçme Suyu ve Kanalizasyon Şebeke İnşaatının temel atma töreni 10 Şubat 2016 tarihinde yapıldı. Yükleniciliğini Homa İnşaat Şükrü Kılıç’ın üstlendiği firmaya 5.1.5016 tarihinde yer teslimi yapılan ve 2.7.206 tarihinde bitecek deponun inşaat bedeli 931.312-TL’ dır.

   Temel atma törenine; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Genel Sekreter Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, Genel Müdür Yardımcıları İ.Feyzi Ünal ile A.Soner Ergin, daire başkanları, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

   Saygı duruşun ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa yaptı. Başa konuşmasında: “TESKİ olarak kar kış demeden, yaz, sonbahar demeden yatırımlarımıza devam ediyoruz. Karacakılavuz Mahallemizin altyapı sorunlarına neşter vuracak, sorunlarını ortadan kaldıracak bir yatırımın temel atma töreni için burada bulunuyoruz. Bu iş kapsamında Karacakılavuz Mahallesine 500 metreküplük içme suyu deposu inşaatı yapılarak bu depodan mahallemizin su sıkıntısı çeken kesimlerine içme suyu şebeke hatları döşenerek yeni depomuzdan hidrofor yardımı ile su basılacaktır.

   Ayrıca mevcut kanalizasyon hattında ihtiyaç duyulan kısımlara ilave kanalizasyon hattı döşenecektir. İşin tamamlanması ile birlikte Karacakılavuz Mahallesindeki yüksek kesimlerde kalan abonelerimizin su sıkıntısı giderilecek ve kanalizasyon hatlarındaki eksiklikler tamamlanmış olacaktır. Buradan Karacakılavuz Mahallemizde doğal yöntemlerle yapılacak olan Atıksu Arıtma Ünitesi’nin de müjdesini vermek isterim. Günlük 250 m3 atıksu arıtarak 3500 kişiye hizmet verecek bu tesisin çalışmalarına en yakın zamanda başlayacağımızı söyleyelim. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak olmak üzere, bu hizmetlerin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

   Başa’dan sonra kürsüye Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat davet edildi. Eşkinat konuşmasında şunları söyledi; “TESKİ Genel Müdürüm Sayın Başa bizi izlemeye devam edin dedi. Sizi büyük bir keyifle izliyoruz. Siz Karacakılavuz dışında Kumbağ ve Barbaros Mahallemizi yaşanabilir hale getirmek için çok önemli adımlar attınız. Kanalizasyonu olmayan, su problemi olan adı turistik olan ama gerçekte sefalet çeken bu iki beldeye çok önemli yatırımlar yaptınız ve yapmaya da devam ediyorsunuz. Şehrin belki de kazılmayan yeri kalmadı. Yaşadığımız şehrin önümüzdeki 50 yılını güvence altına alacak bu yatırımları memnuniyetle karşıladığımızı da belirtmek isterim. Bugün deKaracakılavuz Mahallemizde altyapı ihtiyaçlarının tamamını analiz ettiğinizi, bu sorunların üzerine çok kısa zamanda gideceğinizi ve üst yapıya geçmek için bize imkân sağlayacağınızı öğrenmiş bulunuyoruz. Bu şehre katkı veren, şehrin her noktasına yatırım yapan, gönlünü ve emeğini koyan herkese tüm hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Bu yatırım gelecek yatırımların öncüsüdür. Karacakılavuzlu hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun diliyorum.”

   Konuşmasını yapmak üzere kürsüye son davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak oldu. Albayrak konuşmasında özetle şunları söyledi: “Karacakılavuz uzun yıllar belediye ile yönetildi. Yani vatandaşımız yerel yönetimi yerelden izlemeye devam etti. Hayatlarını buna göre şekillendirdi. 30 Mart 2014 tarihinden sonra Tekirdağ Büyükşehir olunca, Karacakılavuz’un da içinde bulunduğu dört beldemiz mahalle oldu. Karacakılavuz tarımsal yapısı, el sanatları ve insanlarının cana yakınlığı, yurt sevgisini de işin içine koyarsak Karacakılavuz’un bizim için önemini de açıklamış oluruz. Gerek tarımsal gerek kültürel gerekse diğer özellikleri bakımından Karacakılavuz’un gücünün farkındayız.

   Bu nedenle TESKİ Genel Müdürümüze Karacakılavuz’un ihtiyaçlarını iyi analiz edin, belirlenen sorunların da en kısa zamanda çözülmesi konusunda talimatları verdik. Bugün geldiğimiz noktadan büyük mutluluk duyuyorum. Bugün burada hizmetlerin başlaması ve bundan sonra hizmetlerin devamının geleceğini de söylemek istiyorum. Karacakılavuz her türlü hizmetin en güzelini alacak. Karacakılavuz mahalle olduysa, diğer mahallelerimizden bir farkı olmayacak. Sözlerime son vermeden şunları da söylemek isterim. Her yapılan işin bir cefası vardır. Bizim nesil belki yapılan işlerin cefasını çekiyor. Bir süre sonra işler bitince çocuklarımızla, torunlarımızla sefasını da göreceğiz. Çünkü altyapı olmadan üstyapı da olmaz. Buradan herkese söylüyorum. Tekirdağ’ın bütün altyapı ve üstyapı hizmetleri 1 Temmuz 2017’de bitecek. Yeşil alanları, sorunsuz alt yapısı, mutlu insanları ile güzel bir Tekirdağ bizi bekliyor.” Konuşmalardan sonra temel atma ile tören sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın