Cumartesi , 13 Nisan 2024

BÜYÜKŞEHRİN MUHTAR BULUŞMASI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesinde görev yapan muhtarlar ile düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Kovid-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe ve hijyen kuralları gözetilerek gerçekleştirilen programa; Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekilleri; İlhami Özcan Aygun ve Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Başkan Danışmanları; Neşat Erdoğan ve Sertaç Balyemez ile Süleymanpaşa ilçesinde görev yapan muhtarlar katıldı.

ÖNEMLİ YOL ARKADAŞISINIZ

Programın açılış konuşmasını Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptı. Başkan Albayrak, konuşmasında şunları söyledi; “Pandemi sürecinde çok ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Ama maalesef bu süreç içerisinde çok fazla bir araya gelemedik. Aslında bu toplantımızı 11 ilçemizdeki tüm muhtarlarımızın katılımıyla, bir muhtarlar çalıştayı tarzında yapmak istiyorduk. Pandemi dolayısıyla fazla kalabalık olmasın istedik. Bugün de mümkün mertebe sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına riayet ederek toplantımızı tamamlayacağız. Sevgili muhtarlarımız, her biriniz bizler için önemli birer yol arkadaşısınız. Güzel kentimizin problemlerini birlikte, el ele vererek aşacağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, il genelinde pandemi döneminde çok büyük çaplı dezenfeksiyon çalışması yürüttük. Yine bu süreç içerisinde vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde yaklaşık 2 milyon adet maske dağıttık. Bunu örneklerle çoğaltabiliriz. Önümüzde hizmetle dolu 3 yılımız var. 2021, 2022 ve 2023 yılları, kentimize, mahallelerimize ve köylerimize önemli hizmetleri gerçekleştireceğimiz yıllar olacak. İlk beş yıllık hizmet dönemimizde, Süleymanpaşa ilçemizde 456 milyon, Çorlu ilçemizde 371 milyon, Çerkezköy ilçemizde 200 milyon, Malkara ilçemizde 154 milyon, Saray ilçemizde 145 milyon, Hayrabolu ilçemizde 112 milyon TL bedelle çok önemli hizmet ve projeleri hayata geçirdik. Genele baktığımızda ilk dönemimizde, yeni kurulmuş bir Büyükşehir Belediyesi olarak, yaklaşık 1,5 milyar ile 2 milyar TL arasında ciddi yatırım yaptık. Maalesef güzel kentimiz geçmişten bu yana çok fazla ihmal edilmiş. Büyükşehir Belediyesi olarak, bu eksiklikleri gidermek adına büyük emek sarf ediyoruz. İl genelinde bugüne dek toplamda 1.420 kilometre yol yapımını tamamladık. Yollarımızı uzun ömürlü olacak kalitede yapıyoruz. Özellikle yapımını sürdürdüğümüz beton yollardan halkımız da çok memnun, biz de çok memnunuz. Bütün yol yapım çalışmaları faaliyet programımıza alındı. İhtiyaç önceliğine göre, tüm yollarımızın yapımını tamamlayacağız. Tekirdağ’a kim hizmet ediyorsa Allah razı olsun. Halkımıza ne söz verdiysek, o yerine gelecektir. Tekirdağ’ın 325 bin dönüm merası var. Büyükşehir Belediyesi olarak, bu 325 bin dönümün, 110 bin dönümünü ıslah ettik. Ot verimliliğini 4 kata çıkararak hayvancılığa büyük destek sağladık. Türkiye’de bir belediye tarafından uygulanan en büyük mera ıslahı projesini biz yaptık. Tarla yollarına ekim öncesi ve sonrası greyder hizmeti sağlayan tek büyükşehir belediyesiyiz. 11 ilçemiz için 11 adet greyder satın aldık. Bu hizmeti sürdürmeye devam edeceğiz. En çok övündüğümüz proje ise, 11 İlçeye 11 Okul Projemizdir. Eğitim alanında da en fazla yatırım yapan belediyelerin başında geliyoruz. Ne yapsak, güzel kentimize ve kentimizin kıymetli insanlarına azdır.”

Başkan Kadir Albayrak’tan sonra söz alan Süleymanpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Sadık, “Bu toplantının düzenlenmesi, taleplerimizi sizlere birinci ağızdan iletebilmemiz açısından çok anlamlı. Toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

SORUNLAR BU DÖNEMİN SONUNA KADAR ÇÖZÜLECEK

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci hizmet dönemi sonuna kadar Tekirdağ’ın tüm sorunlarının çözüleceğini belirterek; “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, tüm mahallelerimizin ne sorunu varsa, hepsini bu dönemin sonuna kadar çözeceğinin müjdesini verdi. Bunun yanında, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, hayvanların aşılanma masraflarını kendisi karşılayacak. Bununla ilgili İl Tarım Müdürlüğü’ne de yazı yazıldı. Ayrıca besicilikle uğraşan vatandaşlar için yem desteği de yapılacak. Güne sizlerle başlamak çok güzel, hepinize katıldığınız için teşekkür ediyor ve sevgilerimi sunuyorum” dedi. 

BÜYÜKŞEHİR AŞILAMA GİDERLERİNİ KARŞILAYACAK

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Büyükşehir Belediyesi’nin tarım alanında önemli projelere imza attığını belirterek şunları söyledi; “Büyükşehir Belediyemiz tüm kırsal mahallelerde büyükbaş ve küçükbaş hayvanların aşılama giderlerini karşılayacak. Büyükşehir Belediyemiz diğer tüm alanlarda olduğu gibi tarım alanında da çok ciddi yatırımları hayata geçirdi. Ülke olarak tarımımız maalesef iyi durumda değil. Tarımın önemini iyi kavramamız gerekiyor. Her türlü engellemelere rağmen en güzel hizmetleri yapacağız. Siz değerli muhtarlarımıza bunun sözünü veriyorum.”

ÖNEMLİ HİZMETLERE İMZA ATIYOR Programdaki son konuşmayı yapan Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ; “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Pandemi süreci bu zorlukları tüm çıplaklığıyla gözlerimizin önüne serdi. Biz halkın vekilleri olarak gerçekleri konuşmak durumundayız. Evet, zor günlerden geçiyoruz. Ama bu zorlukları aşacak güce de sahibiz. Büyükşehir Belediyemizin organizasyonuyla siz değerli muhtarlarımızla bir araya gelmekten dolayı çok mutlu oldum. Hepimiz üzerimize düşeni yapacağız ve kentimizin kalkınmasına katkı sunacağız. Büyükşehir Belediyemiz, il genelinde önemli hizmetlere imza atıyor. El birliğiyle tüm sorunlarımızı aşacağız” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın