Cumartesi , 13 Nisan 2024

ANTRENÖR EĞİTİM YÖNETMELİĞİ

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Çevrimiçi Söyleşilerine bir yenisi daha eklendi. “Değişen Antrenör Eğitimi Yönetmeliği Hakkında Merak Edilenler” konulu söyleşi, tüm katılımcılar için oldukça verimli geçti.

BESYO mezunlarının antrenör eğitimine başvuru ve denklik işlemleri ile temel eğitim ve mezun olunan bölüme göre alınan kademeler hakkında konuların konuşulduğu söyleşide, Üniversitelerdeki branş derslerinin daha verimli hale gelmesi için uygulama derslerine giren Öğretim Üyelerinin belgelerini yükseltme ve federasyonlarla güncel konuların işlenmesi gerektiği, bunun içinde akreditasyon sürecinin başlaması gerektiği ifade edildi.

Moderatörlüğünü Öğr. Gör. Asım Tunçel’in yaptığı söyleşide, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Eğitim Uzmanı Kubilay Cengiz, son dönemde değişen Antrenör Eğitim Yönetmeliği hakkında merak edilenler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Muğla Üniversitesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Tenis Federasyonu Eğitim ve Teknik Kurul Üyesi Osman Mutlu, söyleşiye katılarak akreditasyonun müfredatları güncel tutma ve derslerin faydalı olması konusunda önemli olduğunu belirtti.

Söyleşide katılımcılar, Gençlik Spor Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Federasyonların Üniversitede branş derslerine giren Öğretim Elemanlarının belgelerini güncellemek adına, işbirliği içerisinde çözüm üretmesi gerektiği hususunda ortak görüş bildirdi. Toplantı sonunda NKÜ BESYO Müdürü İlker Özmutlu, , “Pandemi koşulları altında öğrencilerimize maksimum fayda sağlamak adına merak edilenleri konuşmaya devam edeceğiz” diyerek BESYO Spor Söyleşileri kapsamında bu tarz etkinliklerin süreceğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın