Perşembe , 20 Haziran 2024

EVSİZ VATANDAŞLARA GÖNÜL ELİ

Yaklaşan kış mevsimi öncesi tüm önlemleri alan Süleymanpaşa Belediyesi, çeşitli sebeplerle sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşları sahipsiz bırakmayarak yağışlı ve soğuk havalarda sokaklarda kalmak zorunda olan vatandaşları tespit ederek onlara barınma imkânı sunarken giyim, temizlik gibi temel ihtiyaçlarını da gideriyor.

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Gönül Belediyeciliği hizmet anlayışının gereği olarak; Süleymanpaşa sınırları içinde yaşayan her vatandaşın ihtiyaçlarını gözeterek hizmet üretiyor ve evsiz vatandaşların da zor zamanlarında yanında yer alıyor.

Sokakta kaldığı tespit edilen vatandaşlar Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bulundukları yerden alınarak kendilerine tahsis edilen ve finansmanı belediye tarafından karşılanan otellere yerleştirilerek gıda, temizlik ve giyim gibi temel ihtiyaçları da belediyece temin edilen vatandaşlar, kış şartlarında sahipsiz bırakılmıyor. Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, son altı ayda sokakta yaşamak zorunda kalan 120 vatandaşın belirli aralıklarla barınma, yeme-içme ve giyim gibi ihtiyaçları karşılanırken, iki vatandaşın ise sürekli olarak barınma ve beslenme ihtiyaçları temin ediliyor. Yaklaşan kış mevsimi öncesi evsiz vatandaşlarla ilgili tedbirlerin alındığı ve hiçbir vatandaşın kimsesiz bırakılmayacağı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın