Pazar , 3 Mart 2024

ALMANYA’DA TEKİRDAĞ MEYDANI

   Süleymanpaşa Belediye Meclis Toplantısı’nda oybirliği ile alınan kararla 16 Eylül 2015 tarihinde açılışı yapılacak ve Tekirdağ’ın adının verileceği meydanın açılışı için Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve meclis üyelerinden oluşan heyet açılış için Almanya’nın Bayreuth kentine gidecekler. Almanya’da kaldığı süre içinde Eşkinat’ın yerine başkanlığa meclis üyesi Mustafa Özdemir vekâlet edecek.

   Açılışa gidecek heyet; Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Belediye Meclis Üyeleri Nurettin Değirmenci, Serpil Nalcıoğlu ve Edibe Akçakaya, belediye personeli mimar Sefa Nur Arda, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Ana Sanat Dalı Yardımcı Doçent Selçuk Yılmaz’dan oluşuyor.

   Açılışla ilgili olarak Eşkinat; “Almanya’da kardeş belediyemiz Bayreuth Belediyesi tarafından açılacak meydana “Tekirdağ Meydanı” adının verilmesi bizleri oldukça mutlu etti. Kendileri tarafından yapılan davete meclis üyelerimiz ile birlikte katılıp tarihe tanıklık edeceğiz. İki şehir arasındaki dostluk ve dayanışmayı daha da kuvvetlendirecek bu girişim için emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HEYKEL DALINDA GELEN ÖDÜL

Şarköy Tekirdağ doğumlu Furkan Ahmet Demirel, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından …

Bir cevap yazın