Perşembe , 20 Haziran 2024

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇÖLYAKLILARA DESTEK

Halk sağlığına büyük önem veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Gıda Kontrol ve Mezbahalar Şube Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalarla Çölyak hastalarının yanında olmaya devam ediyor. 2015 yılından bu yana Tekirdağ’ın 11 ilçesinde Çölyak hastası olduğuna dair sağlık raporu ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne başvuran vatandaşlara doğrudan veya muhtarlıklar aracılığıyla glütensiz ürünler içeren gıda yardım paketi dağıtılıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2015 yılından bu yana 186 Çölyak hastası vatandaşa 6 bin 644 adet glütensiz gıda paketi dağıttı. Gıda yardım paketi içerisinde, glütensiz; un, arpa şehriye, tel şehriye, makarna, bisküvi, mısır irmiği ve tarhana çorbası bulunuyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Sosyal belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak Çölyak hastalarının yanında olmaya devam ediyoruz. Çölyak hastalarının glütensiz ürünlerle daha sağlıklı beslenebilmelerine imkân sağlamak amacıyla yaptığımız yardımlar bundan sonra da devam edecek” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın