Cumartesi , 25 Mayıs 2024

ÜCRETLER GERİ ÖDENECEK

Özel Okullar Yemek ve Servis Ücretlerini İade Edecek! Korona virüsü ile mücadele kapsamında ülke genelinde iki aya yakın bir süredir okullar kapalı. Hazırlanan uzaktan eğitim süreci 31 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek. Bu kapsamda özel okullar iki aylık yemek ve servis ücretlerini iade etmeye hazırlanıyor. Özel okullar sadece yemek ve servis ücretini iade edecek okul ücretini geri iade etmeyeceği bunun yerine de 1 ay sürecek telafi eğitimi verileceği bildirilmiş durumda. Korona virüsü vakası ilk Türkiye genelinde 11 Mart tarihinde görülmüş bulunuyor. Bu sebepten Nisan ayı içerisinde yapılması planlanan ara tatil süreci 16 Mart tarihine çekilerek, 23 Mart 2020 tarihinden itibaren de uzaktan eğitim süreci başlamış bulunuyor. Başlatılan uzaktan eğitim süreci de 31 Mayıs 2020 tarihine kadar süreceği belirtilmiştir. Bu durum okula gidemeyen öğrenciler için ödenen servis ve yemek ücretlerinin ne olacağı sorusuna yöneltmiş bulunuyor.

Özel okulda okuyan çocukların velileri Nisan ve Mayıs ayı için ödemiş oldukları yemek ve servis ücretlerinin iadesini talep etmeye başlamış bulunuyor. Konu ile ilgili olarak sorulara cevap aldığımız Özel Okullar Dernek Başkanı Nurullah Dal ise şu açıklamalarda bulunmuştur. Özel okulların yemek ve servis ücretlerini iade edeceğini ya da veli ile anlaşma sağlayarak gelecek yıl için mahsuplaşma yapabileceklerini belirtti. Ödenmiş olan iki aylık yemek ve servis ücretinin yeni yıldaki eğitim ve öğretim sürecinden düşülebileceği belirtilmiştir. Mezun olan öğrenci içinde ücret iade edilecek.

Ücret Geri Ödeme İşlemi Başladı!

Ücret Geri Ödeme İşlemi Başladı! Belirtilen bilgiler doğrultusunda şu ana kadar toplam 10 adet özel okulun öğrencilerin herhangi bir hizmet almadığı Nisan ve Mayıs ayları için ödenen yemek ve servis ücretlerinin iadesine başladığını belirtildi. Diğer yandan bazı okulların da iade işlemi için dönem sonunu bekledikleri tahmin edilmektedir. İade edilecek olan yemek ve servis ücretlerinin yanında ise okul ücretlerinin iade edilmeyeceği belirtilmiş bulunuyor. Belirtilen durum için de eksik kalan eğitimlerin yaz dönemi sürecinde telafi eğitimleri uygulanacağı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AÇILMA TALEPLERİNİ İLETTİLER

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı kafe ve restoran işletmeciliği faaliyetlerinde bulunan sektör temsilcileri Tekirdağ …

Bir yanıt yazın