Cumartesi , 25 Mayıs 2024

HAYRABOLU TEMEL ATMA TÖRENİ

   Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi kısa adıyla (TESKİ) tarafından yapılacak olan Hayrabolu İlçesi Kısmi Yağmur Suyu İnşaatının temeli düzenlenen törenle atıldı.

   Temel atma töreninde konuşmasına Tekirdağ genelinde önemli bir altyapı hamlesi başlattıklarını belirterek başlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,; “TESKİ ile birlikte Tekirdağ’ın 11 ilçesinde büyük bir altyapı hamlesi başlattık ve devam ediyoruz. Tekirdağ’da uzun yıllardan beri yaşanan altyapı sorununu tamamen ortadan kaldırmakta kararlıyız. 11 ilçemizde de gerek yeni yağmur suyu hatları gerekse de yeni kanalizasyon hatları yaparak altyapıda önemli bir aşama kaydediyoruz. Bu anlamda Hayrabolu’da da bugün kısmi yağmur suyu inşaatının temelini atıyoruz. Yapılacak bu hat ile birlikte aşırı yağışlarda yaşanan sıkıntılar büyük oranda giderilecek. Hayrabolu’da son zamanlarda önemli gelişmeler yaşanıyor. Her gelişimde büyük bir değişimler görüyorum. Bu da beni mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Bu gururu bana ve Hayrabolulara yaşatan Fehmi Başkana teşekkür ediyorum. Ben de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak her zaman Fehmi Başkanın arkasındayım. Hayrabolu hak ettiği tüm hizmetleri görev süremiz içerisinde alacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Görev süremizin sonunda verdiğimiz tüm sözleri tutmanın gururuyla siz değerli halkımızın karşısına çıkacağız. Bu yatırımın Hayrabolu’ya hayırlı olmasını diliyorum. Yapacağımız tüm çalışmaların sonunda kazanan Hayrabolu olsun, kazanan Tekirdağ olsun, her şey gönlünüzce ve gönlümüzce olsun” dedi.

     TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa; Kısmi Yağmur Suyu İnşaatı ile ilgili bilgiler verdi. Başa; kısmi yağmur suyu inşaatının 1430 metre uzunluğunda olduğunu, en kısa sürede bitirerek hizmete sunmayı hedeflediklerini belirtti.

     Konuşmasında kısa süre içinde Hayrabolu’da önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu; desteklerinden dolayı Albayrak ve ekibine teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hayrabolu Kaymakamı Tamer Orhan ve İlçe Belediye Başkanları ile birlikte hayırlı olması temennisiyle kurdeleyi keserek Hayrabolu İlçesi Kısmi Yağmur Suyu İnşaatının temelini attılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın