Cuma , 30 Ekim 2020
Son Dakika

MOBİL KESİM ÜNİTESİ

Vatandaş odaklı bir belediyecilik anlayışıyla insanlara hizmet veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla Süleymanpaşa İlçesi Karadeniz Mahallesi eski mezbaha alanı içerisinde Mobil Kurban Kesim Ünitesi kurarak vatandaşlara sağlıklı ve hijyenik koşullarda kurban ibadetini yerine getirebilme imkanı sağladı.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 13m x 7m ebatlarında kurulan Mobil Kurban Kesim Ünitesi ile vatandaşlar; temiz, sağlıklı ve hijyenik koşullarda kurbanlarını kestirme imkanı buldu. Pandemi nedeniyle sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen kesimlerde, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevli kasaplar, veterinerler ve teknik personeller Mobil Kurban Kesim Ünitesi’nde Kurban Bayramı süresince vatandaşlara hizmet verdi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Mobil Kurban Kesim Ünitesi ile ilgili açıklamasında; “Mobil Kurban ünitesi ile Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşlarımıza sağlıklı ve hijyenik koşullarda kurban kesim hizmeti sunuyoruz. Vatandaşlarımız güvenilir koşullar altında Mobil Kurban Kesim Ünitemizde kurban ibadetlerini yerine getirme imkânı buluyor. Tüm vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla kurduğumuz bu tesiste kurbanlarını kestirebilir. Herkese mutlu ve huzurlu bir bayram diliyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“GÜZEL YARINLARA TAŞIYACAK”

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın 2020-2021 Eğitim-öğretim yılı mesajı; “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi …

Bir cevap yazın