Cumartesi , 13 Nisan 2024

BÜYÜKŞEHİRDEN SONBAHAR BAKIMI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanların ve parkların yılın her döneminde temiz ve bakımlı kalmasını sağlama çalışmalarını 11 ilçede farklı ekiplerle eş zamanlı olarak kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından parklarda, meydanlarda, refüjlerde ve mesire yerlerinde uzayan çimler biçiliyor, yeşil alanlar yaban otlarından arındırılıyor, çöpler toplanıyor, bozulan kaldırımlar tamir ediliyor, şehir mobilyaları onarılıyor ve süs havuzları bakımdan geçiriliyor.

Sonbahar mevsiminin gelişiyle birlikte ağaçlar Büyükşehir ekipleri tarafından budanmaya başlandı. Parklar ve yeşil alanlarda ağaç varlığını arttırmak amacıyla fidan dikiliyor ve kaldırımlar üzerinde bulunan ağaçların daha sağlıklı bir şekilde gelişebilmelerine imkân sağlamak amacıyla etrafları ızgaralı kaldırım taşlarıyla çevriliyor.

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri salgın tedbirleri kapsamında tüm yeşil alanlarda ve sosyal yaşam alanlarında düzenli olarak dezenfeksiyon işlemi uyguluyor. Yürütülen çalışmalar sonucunda parklar, refüjler ve mesire yerleri yılın her döneminde temiz ve bakımlı kalıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yeşil alanlarda yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada; “Halkımızın rahat nefes aldığı, sosyalleştiği ve sevdikleriyle birlikte vakit geçirdiği parklarımız ve yeşil alanlarımızda çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Vatandaşlarımıza kent yaşamı içerisinde doğal alanlar sunarken güzel Tekirdağ’ımıza estetik bir görünüm kazandırıyoruz. Yeşil alanlarımızın yılın her döneminde güzel, temiz ve bakımlı kalmasını sağlamak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalarımız devam edecek” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın