Cumartesi , 25 Mayıs 2024

ÇALGI ATÖLYESİNE YENİ BİNA

Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı bünyesinde kurulan ve kurulduğu günden bu yana gelişerek ürettikleri klasik kemençelerle Türkiye’nin en iyi kemençe sanatçılarına konser verdirtecek kadar gelişen Süleymanpaşa Belediyesi Çalgı Yapım Atölyesi taşınacağı yeni binasında yapılacak olan çalgıların sergileneceği bir müze haline geliyor.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat konuyla ilgili açıklamasında; çalgı yapımı atölyesinde ciddi bir mesafe aldığını belirterek şunları söyledi: “Bu atölye kendi yaptığımız, kendi ürettiğimiz kemençelerle Türkiye’nin en iyi sanatçılarına bir konser verdirtecek kadar gelişti. Sadece kemençe değil keman ve başka çalgı aletleri de yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde Kültür Müdürlüğümüzü de bünyesinde barındıran Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz barodan boşalan binaya geçecek. Onun hemen yanında 60 metrekare tabanlı restore edilmiş bir bina var. Çalgı yapım atölyesini de oraya taşıyacağız. Atölye ve serginin yanında Trakya’dan hatta İstanbul’dan katılacak sanatçılarla yapılacak olan workshopların olduğu bir alan haline getireceğiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın