Pazar , 14 Ağustos 2022

ALTAYOĞLU “DSİ’DEN ACİL MÜDAHALE BEKLİYORUM”

   DSİ tarafından Hayrabolu’da yapılan, Evsel Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisi faaliyete geçmeyince, ilçede kanalizasyon sistemlerinde neden olduğu taşkınlarla ilgili Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu basın açıklaması yaptı.

Yapılan arıtma tesisinin çalışmamasından dolayı sıkıntılar meydana geldiğini ifade eden

Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu açıklamasının başında; “İlçemizde başlayan yağmur ve kar yağışı sonrasında gördük ki, TESKİ ve İller Bankası tarafından yapılan yağmur suyu hatları düzenli bir şekilde çalışıyor. Ancak kanalizasyonlarımızda bugün ciddi anlamda sıkıntılar yaşadık. Özellikle Sanayi Sitesi bölgemizde taşkınlar meydana geldi. Bu sorunun temel nedeni maalesef, Başbakan tarafından açılışı yapılan arıtma tesisinin 50 gündür faaliyete geçmemesidir. Arıtma sistemi faaliyete geçmediği için kanalizasyonlarda taşkınlar oluşuyor” ifadesini kullandı.

   Kanalizasyonlardan doğan sıkıntılardan dolayı halk sağlığını ciddi anlamda tehdit ettiğini belirterek açıklamasını sürdüren Altayoğlu, “Devlet Su İşleri yetkililerinden acilen bu konuya müdahale etmelerini bekliyorum. Arıtma Tesisinin bir an önce faaliyete geçmesini istiyoruz” diyerek açıklamasını bitirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

56. Kiraz Festivali programı belli oldu

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 56’ncısı düzenlenecek olan Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, …

Bir cevap yazın