Çarşamba , 19 Haziran 2024

TRAKYAKA’DAN TURİZM SEKTÖRÜNE EMİTT DESTEĞİ

   Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan turizm sektörü temsilcilerini bir araya getiren EMITT 2016 Uluslararası Turizm Fuarı 28-31 Ocak 2016 tarihlerinde TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

   Trakyalı otel ve acenteler Trakya Kalkınma Ajansı’nın fuar katılım desteğiyle 5’nci salon D531 numaralı Trakya standında Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı-EMITT’e katıldı. Trakya standında fuara katılan Trakyalı tur operatörleri ve oteller; yurt içi ve yurt dışından fuara katılan tur operatörleri, acenteler ve otellerle ikili iş görüşmeler yaptı ve iş bağlantıları kurma fırsatı buldu.

   Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin; EMITT Fuarı katılımıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Ajansımız bu yıl EMITT’e farklı bir konseptle katıldı. Geçtiğimiz yıllarda iller standında tüm Trakya’yı temsil ediyorduk. Bu yıl Trakya’da faaliyet gösteren tur operatörleri ve otellerle 5’nci salonda yer almaya karar verdik. Turizm işletme belgeli otellerimizi, Trakya’da faaliyet gösteren tüm tur operatörlerini ve acenteleri EMITT Fuarı’na davet ettik. Amacımız sektör temsilcilerinin iş bağlantıları kurmalarına uygun bir zemin oluşturmaktı. Davetimize yanıt veren 22 otel ve tur şirketiyle fuara katıldık. Fuarda firmalarımızın yaptı ikili iş görüşmelerinden güzel sonuçlar aldık ve fuarın bölgemizin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımına katkı sağladığına inanıyorum.”

   Standı ziyaret eden protokol üyeleri; Tekirdağ Valisi ve TRAKYAKA Yönetim Kurulu Başkanı Enver Salihoğlu, Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, Eski Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ersan Ulusan, Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürü Necmi Asan, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkan Vekili, Tekirdağ Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Lütfi ÇEBİ’ydi. Protokol üyeleri stant ziyaretinde sektör temsilcileriyle görüşmeler yapıp, turizm sektörü hakkında bilgiler aldılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın