Perşembe , 20 Haziran 2024

ALKAYA’NIN EŞKİNATA TAVSİYESİ

   MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sertaç Aklaya parti il binasında basın toplantısı düzenledi. MHP’li Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri Sabri Çınar ve Rüştü Özgün’le birlikte düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: “Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat´ın önerisi ile geçen yıl kardeş belediye olduğumuz Bitlis Belediyesi “Hozan Diyar” konserinde “Rojava” devrimini kutladı.

HDP´den Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Olan aynı zamanda Ekrem Eşkinat´ın da Eczacılıktan meslektaşıdır.

Bitlis Belediye Başkanı Hüseyin Olan  “Hozan Diyar” Konserinde “Rojava Devrimi”ni şöyle anlatıyor:

“Rojava (Kobani)  Kürdistan´ın kalbidir, Rojava bu halkın kalbidir, Rojava bu halkın onurudur…. Daha bu sabah Rojava´daydım sizlere selam getirdim.  Bitlis halkına YPG savaşçılarının selamını getirdim. Bu halk 90 yıldır kendisini bölen, kendisini ayıran tel örgünün her iki ucuna akrabalarını yerleştiren bir zihniyete karşı dün bu halk telleri kesti, o sınırları kaldırdı her iki tarafta kalanlar 90 yıllık özlemini dün giderdi. Bu halk birleşti bu halk o suni sınırları dün kaldırdı. Varsın sömürgeci güçler çadırları yaksın ama bu halk o sınırları kaldırdı. Artık bu halkı hiç kimse tutamaz. Bu halk bir bütün haline geldi, Kürdistan´ın 4 parçası artık bir bütündür…. Buradan Rojava´yı selamlıyorum, buradan İmralı´yı selamlıyorum, buradan sayın Öcalan´ı selamlıyorum…”

kaynak :https://www.youtube.com/watch?v=vfOwHgqOSd4&feature=youtu.be

 

CHP´Lİ MECLİS ÜYELERİ RED VERDİ

Bitlis Belediyesi ile Tekirdağ Belediyesinin kardeş belediye statüsünün düşürülmesi istemiyle önerge veren  Süleymanpaşa Belediyesi MHP´li Meclis üyelerine  CHP´den sadece Ömer Faruk Küçük destek verdi. Diğer CHP´li üyeler red oyu vererek konu gündemden düşürüldü. 16 kabul 15 red oyuyla Kardeş Belediye statüsünde olan HDP´li Bitlis Belediyesi ile CHP´li Süleymanpaşa Belediyesinin kardeşlik hukukunu halkımızın vicdanına havale ediyoruz.

EKREM EŞKİNAT´IN TERÖRÜR LANETLİYORUZ MESAJI BALON ÇIKTI

Türkiye Cumhuriyeti´nin milli değerlerini hiçe sayan, bebek katili ve terör örgütünün elebaşçısı Öcalan´a methiyeler düzen, Cumhuriyeti ve Atatürk Devrimlerini zulüm olarak nitelendiren Bitlis Belediyesi ile Süleymanpaşa Belediyesinin kardeşliğini nasıl devam ettirirsiniz? Sayın Eşkinat, Belediyenin cephesine kocaman afiş asarak terörü lanetlediniz! Allah aşkına siz hangi terörü lanetlediniz? Öcalan´a methiyeler düzen bir belediye ile kardeşlik hukukunu sürdürmek sizin hangi değerlerinizle bağdaşmaktadır? Terörü lanetliyoruz afişi milli değerlerine sahip çıkan Tekirdağ halkını kandırmak değil midir?

 

KÜRTÇE TABELA ALTINDA POZ VERDİ

Her fırsatta Atatürkçüyüz, Atatürk´ün askerleyiz diyerek meydanlarda boy gösteren ama iş icraata gelince Terör örgütünün siyasi kanadıyla dahi kardeşlik bağı kurmaktan kaçınmayan Ekrem Eşkinat, Bitlis ziyareti sırasında da Kürtçe yazılı belediye tabelasının altında poz vermeyi ihmal etmedi. Hüseyin Olan´ın makamında  karşılıklı hediyeleşen ve samimi pozlar veren Ekrem Eşkinat bu bölücü söylemleri sineye çekerek Bitlis Belediyesi ile Tekirdağ Belediyesinin kardeş belediyeler olarak devam etmesini sağladı.

MHP OLARAK BUNU HAZMEDEMİYORUZ

Cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, vatan sevdalısı Tekirdağ seçmenine yapılan bu hakareti hazmetmemiz mümkün değildir. 1 Eylül günü Şehitleri anma gününde yürüyüş düzenleyen, elinde Türk Bayrağıyla askerimizi, polisimizi sivil vatandaşımızı şehit eden PKK´ya lanet okuyan Eşkinat´ın, HDP ile kardeşlik bağının ilçemiz adına devam ettirmesi kabul edilebilir değildir.1 Eylülde lanet okuyan, 2 Eylül´de kardeşlik bağının devam ettirilmesi yönünde karar alan Eşkinat´a şu tavsiyede bulunuyoruz.  “Ya göründüğün gibi ol, ya da olduğun gibi görün” Bu düşüncelerle terör örgütünün siyasi partisini Tekirdağ´a kardeş eden  Ekrem Eşkinat´ı bu hatasından bir an önce dönmesini ve Rumeli ruhuna yakışır şekilde hareket etmesini tüm Tekirdağlılar adına MHP olarak talep ediyoruz ve şahsını kınıyoruz.”

Basın açıklaması sonrası Alkaya’nın basının sorularını cevapladı. Hasan Erge’nin “Kardeş belediyelerin temsilci kurumları kim? Belediye başkanları bu kardeşliği tesis edecek. İki belediyeden biri bu kardeşliği suiistimal ederse diğerinin bundan vazgeçme hakkı var. Öyleyse Hüseyin Olan yanlış yaptığına göre Eşkinat bundan vazgeçebilir” sorusuna Alkaya’nın cevabı; “Biz; kendimizce önlemini al diyoruz. Belediye başkanının PKK sempazitanı olduğu apaçık ortada. Yarın, öbürgün Bitlis Belediyesi özerklik ilan ederse ne olacak?” oldu.

Alkaya’nın “Ben 4 senedir ilçe başkanlığı yapıyorum. Hepinizi çok iyi biliyorum, tanıyorum. Tekirdağ Süleymanpaşa’da yerel basının boş olmadığını, bilgili güçlü olduğunu biliyorum. Bu nedenle bu açıklamayı basına yapıyorum” konuşmasıyla toplantı sona erdi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DİKTAŞ’TAN ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çorluda Millet Bahçesi ve Cumhuriyet Parkını Çorluspor …

Bir yanıt yazın