Cuma , 30 Ekim 2020
Son Dakika

ZABITA “ŞİDDETE HAYIR” DEDİ

   TÜM BEL-SEN Tuğlalı Park’ta “Zabıtaya Şiddete Hayır” etkinliği düzenledi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğe Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, zabıta memurları, Sendika yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

   Aytül Anıl yaptığı basın açıklamasında bazı basın organlarında yer alan yanlı haberlerden dolayı basın açıklaması sendikanın bilgilendirme gereği gördüğü için bu toplantıyı düzenlediğini, Süleymanpaşa’da bugüne kadar yaşanmamış bir olayın yaşandığını, sahil dolgu alanda zabıta memurlarının üzerine benzin atıldığını belirtti.

   Anıl açıklamasını şöyle bitirdi: “Yine bazı basın organlarında çıkan zabıta memurlarının asker kökenli olduğu belirtilmektedir. Bilinmelidir ki asker kökenli arkadaşlarımız 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 92 maddesine istinaden belediyemize atanmıştır.

   Süleymanpaşa’da ve Türkiye genelinde zabıta emekçisi arkadaşlarımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu konuda basını da duyarlı olmaya, verilen emir ve talimatları yerine getirmeye çalışan zabıta emekçisi arkadaşlarımızı hedef haline getirmemeye davet ediyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“GÜZEL YARINLARA TAŞIYACAK”

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın 2020-2021 Eğitim-öğretim yılı mesajı; “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi …

Bir cevap yazın