Perşembe , 25 Nisan 2024

YENİ TRAKYA TURİZM ROTALARI

Trakya Belediyeler Birliği tarafından Trakya bölgesinde turizm faaliyetlerine belediyelerin de entegre edilebilmesi amacıyla Süleymanpaşa ilçesinde “Yeni Trakya Turizm Rotaları” konulu bir toplantı düzenlendi. Toplantıya, Süleymanpaşa, Çorlu, Kırklareli, Lüleburgaz, Edirne, Keşan ve Şarköy’den Belediye Başkan Yardımcıları ve belediye yöneticilerinin yanı sıra Trakya Belediyeler Birliği Müdürü, TÜRSAB Trakya Bölge Temsil Kurulu Başkanı, Genel Sekreteri ve belediyeler tarafından belirlenen kişiler katıldı.

Toplantıda, Trakya’nın turizm açısından cazibe merkezi haline getirmek ve bölgemizi bir bütün olarak ele alıp belediyeler penceresinden yeni Trakya Turizm Rotaları oluşturulmasına yönelik çalışmalar masaya yatırıldı.ve yeni oluşturulacak turizm rotalarıyla belediyelerin turizmde daha etkin hale getirilmesi ve paydaşların arttırılarak bu kapsamda daha geniş katılımlı toplantıların gerçekleştirilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı.

Trakya’nın henüz Türkiye’de turizm açısından yeterince keşfedilmemiş bir rota olduğunun ve yeni rotalar, yeni hayaller kurup bu işi hayata geçirdiğimizde bölgemize çok önemli katkıların olacağının ifade edildiği organizasyonda, sürece; turizm acenteleri, Belediyeler, kent dinamikleri ve sosyal açıdan değerlendirmeler yapılarak ve paydaşların arttırılarak devam edilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Trakya Belediyeler Birliği ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Trakya Turizm Rotasının oluşturulmasıyla ilgili açıklamasında; “Güçlü sanayisi, tarımsal üretimi, gelişmiş ulaşım ağı, mavi bayraklı plajları, lojistik yatırımları ve ticaret merkezleriyle Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olan Trakya bölgemiz, turizm alanında da büyük bir potansiyele ve zengin imkânlara sahiptir. Pek çok doğal güzelliğe ve farklı medeniyetlerin izlerini barındıran, kültürel mirasa sahip olan Trakya bölgemiz, gezip görülmeye değer bir bölgedir. Hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen turistleri bölgemizde ağırlamaya, her biri ayrı güzelliklere sahip kentlerimizde misafir etmeye ve değerlerimizi tanıtmaya yönelik çalışmalarımız sürüyor. Trakya bölgesinde turizmi geliştirmek ve bölgemizin önde gelen turizm rotaları arasında yer almasını sağlamak bölgemiz için öncelikli hedefler arasında yer almalıdır. Üye belediyelerimiz arasında ve diğer paydaşlarımızla iş birliğini güçlendirerek Trakya bölgemizin marka değerini yükseltmeye, Trakya’mızı turizm sektöründe yükselen bir değer haline getirmeye yönelik belediyelerimizle iş birliği ve güç birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her şey Trakya’mız için” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın