Cumartesi , 13 Nisan 2024

ÖYKÜ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

   Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyelerine hediye edilmek amacıyla, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen öykü yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini tarihi belediye binasında düzenlenen törenle aldılar. Ödül törenine; Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Meclisi Kültür Komisyonu, yarışmaya katılan öğrenciler, aileleri ve öğretmenleri katıldı.

   18 öğrencinin katıldığı yarışmada; Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulundan Zehra Nur Taştan “Mutlu Bir Aile” öyküsüyle üçüncü, Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulundan Zeynep Bıyıklı “Mutlu Bir Aile” öyküsüyle ikinci, Özel İdare 80. Yıl Ortaokulundan Yaren Kale “Hayvan Barınağı” öyküsüyle birinci olan öğrencilere 1.000’er TL’lik ödüllerini Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat verdi.

     Ödül töreninde yaptığı konuşmada Eşkinat; “Süleymanpaşa Belediyesi olarak çocuk dostu kent olma yolunda bir adım daha attık. O da her ay bizim düzenli olarak çıkaracağımız hikâye kitapları. Kahramanlarımız var. Süleymanpaşa’ya ait mutlu ailesi. Bunların karakterleri çizildi. O karakterlere uygun hikâyeler için çocuklarımızdan yardım istedik. Önemli sayıda eser geldi. Süleymanpaşa Belediye Meclisi Kültür Komisyonundan oluşan jürimiz hikâyelerin hepsini değerlendirdi. Yayınlanmaya değer bulunan ve devamı da gelecek olan hikâyelerimizi yazan çocuklarımızı özendirmek için, onları teşvik etmek için böyle bir ödül töreni yapmak istedik” dedi.

     Yarışma detayları ile ilgili açıklamayı Süleymanpaşa Belediye Meclisi Kültür komisyonu Başkanı Edibe Akçakaya yaptı. Akçakaya konuşmasında; “Kültür Komisyonu olarak Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyelerine dağıtılmak üzere basılacak olan hikâyelerimizi bir yarışma ile değerlendirilmesini uygun gördük. Yarışmada kuralları şöyle çizdik. Mutlu kentimizin mutlu ailesi olsun. Her bir bireyin isimleri dâhil olmak üzere çocuklarımıza güzel mesajlar versin. Hepimizin aile geçmişinde olan mesleklerimiz, unutulmaya yüz tutmuş sanat dalları olsun. Mesela dedemiz saat tamircisi. Günümüzde pek geçerli olmayan bir meslek. Biraz nostaljik olsun istedik. Değerlerimizi bildirsin istedik. Öykülerimizde de Süleymanpaşa’da görülmesi gereken faaliyette bulunan hayvan barınağımız, kitap kafemiz ve bunun gibi yerler gezsin kahramanlarımız istedik” ifadelerini kullandı.

   Ödül töreninde ilk üç derecenin yanı sıra yarışmaya başvuran tüm öğrencilere de katılım belgesi verilirken öğrencileri yarışmaya teşvik eden öğretmenlere de Eşkinat tarafından teşekkür plaketi verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın