Cumartesi , 25 Mayıs 2024

KÖŞDERE YENİDEN BAŞKAN

AK Parti Tekirdağ 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde yapıldı. Kongreye; AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Koncagül ve AK Parti Kadın Kolları Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Serpil Kavrak, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, İlçe Başkanları, ve İl Gençlik Kolları Başkanı Umut Tanrınıan katıldı.

“Samimi insanların davasıdır”

Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Erdoğan Köşdere, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi; “AK Parti kurulduğu günden beri milletin tamamını kucaklamış bir partidir. Türkiye’de kadına gerçek değerini veren siyasi hareket AK Partidir. Partimizin öncü neferleri cesur, yürekli, dava sevdalısı ak kadınlarımızdır. 19 Yıllık iktidarımızı, vefalı, çalışkan ak kadınlarımızın desteği ve fedakârlığı ile ilk günkü heyecanımızla devam ettiriyoruz. AK Parti samimi insanların davasıdır. AK Kadınlar bu davayı bir nakış gibi ilmek ilmek işleyip sonlandıracak ve liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde siyaset yapmaya devam edecektir.18 yıldır Mensubu Olduğum AK Parti davasında ilk günkü heyecanımı kaybetmeden aldığım sorumluluk ve dava bilinciyle, Milli Hedeflerimize AK Kadınlarımızla birlikte  azim ve kararlılıkla yürüyoruz. Güzel Tekirdağ’ımızda da halkımızın talep ve  beklentilerine en iyi şekilde cevap vermek, sorunlarını çözmek, yeniden aşkla hizmet ederek Tekirdağ’ımızın ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlamak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

2023 Hedeflerimize, 2053 Vizyonumuza, 2071 hayallerimize AK Parti Kadın Kolları olarak, kadın teşkilatlarımızla koşmaya devam edeceğiz. Kurulduğu günden bu yana kadınlarımızı siyasi hayata girmesini sağlayan “Türkiye’mizin geleceğini kadınlarımızla birlikte inşa edeceğiz” diyerek, kadına verdiği önemi her daim dile getiren vatan sevdalısı Kurucu Liderimiz, Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. AK Parti siyasetinin kuruluşundan bu yana gözbebeği, gizli kahramanları ak kadınlarımızdır. Bugün AK Parti’nin Kadın Üye Sayısı 5 Milyonu Aşmış Durumda AK Parti iktidarıyla bugün kadınlarımız toplumun her kesiminde daha fazla söz sahibi oluyor. Ümit verici bu gelişmeler bizi daha da gururlandırıyor. Gücümüze güç katan  yiğit AK Kadınlarımızla gurur duyuyoruz.”

“Yolu kendileri çizdiler”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Gara’daki şehitler için başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasında en kısa zamanda terörün kökünün kazınacağını ve devletin bütün gücüyle bunu yerine getireceğini dile getirdi.

İl Başkanı Özcan, elde ettikleri tüm başarılarda kadınların katkısının oldukça büyük olduğunu ve kadınlara hak ettikleri gerçek değerin ilk önce İslam tarafından teslim edildiğini vurgulayarak; “kadınlarımız muhteşem zarafet ve nezaketleriyle daima bizlerin yoluna omuz verdiler, yeri geldiğinde bu yolu, birlikte yürümemiz için kendileri çizdiler” dedi.

İl Başkanı Özcan, teknolojik ilerlemenin, sosyal medyanın ve küreselleşmenin faydaları olduğu gibi bazı zararlarının da olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Dijitalleşme ve yeni medya araçları sağladıkları kolaylıklar yanında, beraberinde ciddi riskler de taşıyor. Bir yanda demokratik mecraları çeşitlendiren dijital ağlar, diğer yanda siber zorbalık, siber terör ve yalan haber gibi kavramları da gündemimize taşımıştır. Bilhassa sosyal medyada yayılan haberlerin kahir ekseriyetini düzmece haberler oluşturuyor. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle adeta bir teknolojik faşizm ile karşı karşıyayız. İnsanların tacize uğradığı, dolandırıldığı, onurlarının kırıldığı, linç edildiği, her türlü haklarının çiğnendiği bir sanal dünyaya asla teslim olmayacağız.”

“ AK Parti’nin gizli kahramanları”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, kadınların geleceğin mimarları olduğunu, siyasette birçok güçlükle karşı karşıya geldiğini belirterek; “AK Parti siyasetinin 19 yıldır gözbebeği, gizli kahramanları ak kadınlarımız yani sizlersiniz. Kadınların siyasi temsilinin olmadığı bir toplumda kalkınma gerçek anlamıyla tamamlanamaz. Kadın gelecek nesillerin mimarıdır.  Evet, neden ak kadınlar dedim? Çünkü ak kadınların işi çok zor, çünkü ak kadınlar hem davasını savunuyor, hem de aile kavramının temel taşı olan eş, anne görevini yerine getiriyor. Yeri geliyor ailesinden, çoluğundan, çocuğundan taviz vermek zorunda kalıyor. Ancak dava inancı hiç bitmiyor, tükenmiyor. Tekirdağ’ımız da yine bir yenilenme ve güçlenme gününün heyecanını yaşıyoruz. Özellikle ben bu heyecanı çok fazla yaşayanlardanım. Kurucu İl Kadın Kolları Başkanı olarak uzun yıllar gururla hizmet ettiğim görev, bugün tekrar Nihal başkanımıza emanet.

Ben Tekirdağlı ak kadınlarımızın, kıymetli yol arkadaşlarımın bu emanete sahip çıkacaklarına yürekten inanıyorum. Seçilecek olan yeni İl Kadın Kolları yönetimimiz ile 2023 hedeflerimize emin adımlarla, kararlı bir şekilde yürümeye devam edeceğiz. Partimizin 5,5 Milyonu aşan kadın kolları üye sayısını daha yukarılara taşımak için hep birlikte var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“Her kapıda el izimiz var”

Kadın Kolları Marmara ve Karadeniz Koordinatörü Serpil Kavrak, konuşmasında şunları söyledi; ”Ak Parti’nin Üye sayısı 80 Ülkenin nüfusundan fazla, bu kadar organize ve kalabalık bir güçle çok çalışıyoruz. Biz Vatan, Devlet ve Millet için çalışıyoruz. Bu ülke için ak kadınlarımız 20 yıldır mücadele ediyor.  Bizim her kapıda el izimiz var. Biz işi bilerek ve severek yapıyoruz. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Biz aynı zamanda Kadın siyasetçi yetiştiriyoruz. Kadının siyasette bir yere gelmesini istiyoruz.” 

 Konuşmanın ardından Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Erdoğan Köşdere tarafından, Kadın Kolları Marmara ve Karadeniz Koordinatörü Serpil Kavrak’lıya  hediye vermesinden sonra yapılan seçimde, seçime tek liste giren Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Erdoğan Köşdere yeniden başkan seçildi. Tekirdağ İl Kadın Kolları listesi; Nihal Köşdere, Arzu Yurdanur, Asuman Girit, Ayla Ergül, Aynur Pütgül, Ayşe Betül Bayrak, Ayşe Yüksel, Bahar Yürekli, Beydanur Eren, Bircan İmre, Burcu Bayram, Canan Biçeki, Cevriye Erküp, Çiğdem Arı, Damla Öztürk, Didem Karayer, Elif Gönül, Ezgi Ece Yorulmaz, Fadime Erşahin, Fatma Güngörmez, Fatma Özen, Ferda Karayer, Gülçin Badem, Hürriyet Toprak, Kevser Güner, Mukadder Üğüden, Mübeccel Kuşoğlu, Nejla Gönül, Neziha Temur, Nigar Hayrandere, Nursen Demirbilek, Nurten Altıntaş, Olcay Demir, Özay Arı, Perihan Öksüz, Rüveyda Akbay, Sabire Dalyan, Sevda Aydoğan, Sevgül Evci, Sinem Bastık, Songül Ceylan, Sultan Gülmez, Şennur Akan, Şennur Barutçular, Şeyda Özenç, Şeyma Ünver, Şükriye Gündüzler, Yeliz Ergin, Zehra Demirci ve Zülfiye Özbay.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DİKTAŞ’TAN ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çorluda Millet Bahçesi ve Cumhuriyet Parkını Çorluspor …

Bir yanıt yazın