Cumartesi , 25 Mayıs 2024

BORSADAN EĞİTİME DESTEK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan ‘Küçük Parmaklar’ tablet kampanyası kapsamında; Pandemi döneminde uzaktan eğitime katkıda bulunmak amacıyla, Tekirdağ Ticaret Borsası tarafından 80 adet tablet ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere Tekirdağ Valiliği’nde imzalanan  protokol ile teslim edildi. Tablet Teslim Törenine; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Tekirdağ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sarı, Meclis Başkanı Ahmet Fuat Uz ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Feyzullah Sügür, Ergin Koçaş, Mustafa Kambur, İzzet Üner, Genel Sekreter Ercan İzgi, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürlerinin katıldı. 

Vali Yıldırım, Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen Tablet Teslim Töreni’nde yaptığı konuşmada; “Madem ki uzaktan eğitim var. Uzaktan eğitime erişilebilecek bir ortam oluşturma mecburiyetindeyiz. Uygun ortamı oluşturamayan vatandaşlarımız var. Uygun ortamı oluşturamayan vatandaşlarımıza devletimiz yardımcı oluyor. Milli Eğitim Bakanlığımızın gönderdiği tabletler ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıtıldı, dağıtılıyor. Kurumlarımızın, firmalarımızın dağıttıkları var. Bu minvalde gerek Ticaret Sanayi Odaları gerek Ticaret Borsaları tabletleri kendi imkânları nispetinde dağıtmaya başladılar. Bugün Ticaret Borsa’mızın almış olduklarını burada sembolik olarak dağıtıyoruz. Tabletler öğrencilerimize eriştirilecek, öğrencilerimiz tarafından kullanılacak. En azından eğitime erişim konusunda bir sıkıntı çekmeyeceğimizi düşünüyoruz. İnşallah borsamızın katkılarıyla eğitime erişimi bir miktarda olsa sağlamış olacağız“ dedi.

Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı, törende yaptığı konuşmasında; Online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere, sosyal sorumluluk hizmetiyle TOBB tarafından başlatılan Küçük Parmaklar projesi kapsamında ülke genelinde TOBB tarafından yaklaşık olarak 30.000 klavyeli tablet dağıtımı yapılmakta olduğunu, oda ve borsaların da bu proje içerisinde kendi bütçe imkânları çerçevesinde katkı sunmak, ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik tablet alımı gerçekleştirdiklerini bu çerçevede İlimizde 739 adet klavyeli tablet bilgisayar alımı yapıldığını belirtti. Başkan Sarı, “Küçük Parmaklar projesinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz. Evlatlarımızın bundan yararlanarak güzel günlere erişmelerini arzu ediyoruz. İnşallah bu sayıyı artırırız” dedi. Vali Yıldırım, konuşmalardan sonra Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı’ya eğitim ve öğretime yaptığı katkılardan dolayı plaket verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın