Pazartesi , 17 Haziran 2024

ALBAYRAK MALKARA BULUŞMALARI

MUHTARLAR-STKA’LAR ODA BAŞKANLARIYLA KAHVALTI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Birlik Yem A.Ş’nin Malkara’da düzenlediği; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Genel Sekreter Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcıları; Tamer Dodurka, Mehmet Zeki Gürcün ve Fatih Ünsal ile birlikte daire başkanları’nın da katıldığı kahvaltıda; mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda başkanları, birlik yetkilileri ve üreticiler ile buluştu.

Tekirdağ Birlik Yem Fabrikası’nın yeniden faaliyete geçtiğini belirten Albayrak yaptığı konuşmada; “Malkara için büyük önem taşıyan yem fabrikası Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yeniden ayağa kalktı ve üreticilerimizin hizmetinde. Fabrikamız çalışmaya başladı ve ilk siparişlerini de aldı. Bugün burada mahalle muhtarlarımızın yanı sıra sektörün siz değerli temsilcileri, STK ve birliklerin yetkilileri ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunmak istedik. Malkara; nüfusunun hemen yarısının tarım sektörü ile uğraş verdiği bir ilçemiz. Bu anlamda yem fabrikamızın önemi bin kat daha artıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman tarım sektörünün ve üreticilerimizin yanında olacağımızı belirtiyor ve fabrikamızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından katılımcıların görüşleri alındı, değerlendirmelerde ve fikir alışverişinde bulunuldu.

BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞMA  

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Malkara’daki toplantılarına basın mensupları buluşmasıyla devam etti. Malkara Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen basın toplantısına; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Genel Sekreter Oral Karakaya, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, Genel Sekreter Yardımcıları; Tamer Dodurka, Mehmet Zeki Gürcün ve Fatih Ünsal ile daire başkanları katıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 500 günlük çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Albayrak konuşmasına şehitlerimizi anarak başladı. “Son zamanlarda yaşanan olaylar hepimizi derinden üzmüştür. Son olarak Dağlıca’da yaşanan terör saldırısı sonucu çok sayıda şehit verilmiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken kederi ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı diliyor, artık bu olayların bir son bulmasını temenni ediyorum. 11 Eylül Cuma Günü tüm şehitlerimiz için 11 ilçemizde mevlit okutacağımızı da belirtmek istiyorum” diyerek konuşmasına başlayan Albayrak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ilçelere olduğu gibi Malkara’ya da büyük önem verdiğinin altını çizerek konuşmasının devamında şunları söyledi: “Tüm ilçelerimizde basın buluşmalarımıza devam ediyoruz. Bugün de Malkara’dayız. İlçelerimizde yaptığımız toplantılarda yatırım programlarını değerlendirerek planlamalarımızı konuşuyoruz. Bugün göreve gelişimizin 518. Günü. 1.1.2016 tarihinden itibaren tüm ilçelerimizde yetki kargaşasını ortadan kaldırıyoruz. Hizmet koordinasyonu sağlanmış olarak bu tarihten itibaren tüm ilçelerimizde hizmetler 2 koldan çok hızlı bir şekilde verilmeye başlanacak. Hizmete susamış olan Malkara’da artık yatırımlarımızı bir an evvel devreye sokmak istiyoruz. Biz göreve 5 yıl için geldik. Dolu dolu bir 500 gün geçirdik. Zaman bize yetmiyor. Mesai mefhumunu bir kenara bırakarak Tekirdağ için çalışmaya devam ediyoruz.

Malkara için önemli projelerimiz var. Bunların başında et kombinası geliyor. Bir aksilik olmazsa 30.04.2016 tarihinde et kombinasının temelini atacağız. Yeni otogarın temelini 1 Nisan 2016 tarihinde atacağız. 11 ilçeye 11 okul projemiz kapsamında Malkara’da yapacağımız okulun temelini de yine 1 Nisan 2016 tarihinde atmayı planlıyoruz.

Bürokrasi bizi zorlayan etkenlerin başında geliyor. Bürokrasiyi aşmak için de yoğun çaba sarf ediyoruz.

Yeni yapacağımız asfalt plenti ile birlikte günlük asfalt kapasitemizi 500 ton’dan 2000 ton’a çıkaracağız. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımız çerçevesinde siyasi görüşü ne olursa olsun tüm vatandaşlarımıza eşit hizmet götürdük götürmeye de devam edeceğiz.

Su fiyatları konusunda çok spekülasyon yapıldı ancak son açıklanan rakamlara bakıldığında en düşük su fiyatı olan 3 büyükşehirden bir tanesiyiz. Büyükşehir hizmet binamızı yapıyoruz. Kısmet olursa 1 Ocak 2018 tarihinde yeni hizmet binamızda olacağız.

Yatırım bütçesinin yüzde 10’unu ilçelerine dağıtan tek büyükşehir belediyesiyiz. Ulaş Başkanın yetmediği yerde ben her zaman arkasında olacağım. Kaliteli hizmeti her zaman amaç edindik bu anlamda İSO 9000 kalite belgeli bir Büyükşehir olacağız. Biz sadece ve sadece hizmet için buradayız. Hizmet süremizin sonunda Malkara’nın en iyi hizmeti alacağından kimsenin şüphesi olmasın.”

Başkan Albayrak’ın desteği ile Malkara’nın önemli hizmetleri almaya başladığını belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’dan sonra Genel Sekreter Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcıları Tamer Dodurka, Mehmet Zeki Gürcün ve Fatih Ünsal’da görev alanlarında yapılan çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa’da Malkara’da içme suyu şebeke inşaatı, kanalizasyon şebeke inşaatı, atık su arıtma tesisi ve içme suyu arıtma tesisi olmak üzere 4 ana başlık altında Malkara’da çalışmalar yaptıklarını belirtti. Basın toplantısı soru cevap bölümü ile sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın