Salı , 6 Aralık 2022

NKÜ’DE İŞBİRLİĞİ İMZA TÖRENİ

     NKÜ Rektörü Osman Şimşek ile Fransa’nın Rouen Üniversitesi Rektörü Cafer Özkul Rektörlük makamında NKÜ ile Fransa Rouen Üniversitesi arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla genişletilmiş işbirliği anlaşması imzaladı. İmza törenine; NKÜ Rektör Yardımcıları M. İhsan Soysal ile Şefik Kurultay, NKÜ dekanları ve merkez müdürleri katıldı.

   İmza töreni öncesi iki üniversitenin tanıtım videolarının gösteriminden sonra Şimşek, NKÜ’nin tarihi gelişiminden bahsederek; “Üniversitemiz 2006 yılında kurulmuş olmasına rağmen hızla gelişme kaydederek, başarılarıyla adından söz ettiren genç ve dinamik bir üniversite olarak anılmaktadır. Üniversite olarak, uluslararası ilişkilerinin geliştirilmesi ve işbirliği imkânlarının arttırılmasına büyük önem vermekteyiz. Bu bağlamda pek çok uluslararası üniversite ile değişim programları kapsamında anlaşmalar gerçekleştirdik. Bugün imzalayacağımız protokolün de iki üniversite arasında yeni oluşumların kapısını açmasını diliyorum” dedi.

     Fransa Rouen Üniversitesi Rektörü Cafer Özkul; gösterilen misafirperverlikten memnuniyet duyduğunu belirterek imzalayacakları anlaşmanın önemine değindi. Özkul ayrıca Namık Kemal Üniversitesi’nde meydana gelen gelişmeleri yakından takip ettiklerini açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

56. Kiraz Festivali programı belli oldu

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 56’ncısı düzenlenecek olan Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, …

Bir cevap yazın