Perşembe , 8 Aralık 2022

KAR ve BUZLANMA MÜCADELESİNE DEVAM

     Olumsuz hava koşullarıyla mücadele edebilmek için Süleymanpaşa Belediyesi araç filosunu; kar küreme aracı alarak güçlendirmişti. Pazar günü sabah saatlerinde başlayan ve gün boyu aralıklarla devam eden kar yağışı sırasında belediye ekipleri; İki adet tuzlama ve kar küreme aracı, iki adet buz sökücü (solüsyon) aracı, üç adet greyder, altı adet bekoloder kepçe, iki adet yükleyici kepçe, sekiz adet kamyon ile kar küreme, tuzlama ve ana yollarda olabilecek buzlanmanın önüne geçebilmek için solüsyon dökme çalışmaları yaptı.

     Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, çalışmalarla ilgili şu açıklamayı yaptı; “Kar yağışı öncesinde ekiplerimiz gerekli hazırlığını yapmıştı. Tüm araçlar bakımdan geçti ve biz araçlarımıza bir adet kar küreme ve tuzlama aracı daha dâhil ettik. Ayrıca teknik ekiplerimiz olası bir olumsuzluğa karşı 24 saat hazır durumda beklediler. Kar yağışı başladığı andan itibaren çalışmalarımız başladı ve gece geç saatlere kadar sürdü. Süleymanpaşa Belediyesi olarak tüm olumsuzluklara hazır olduğumuzu bir kez daha gösterdik.” Belediye ekiplerinin olası buzlanmaya karşı; tuzlama ve solüsyon döküm çalışmaları devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

56. Kiraz Festivali programı belli oldu

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 56’ncısı düzenlenecek olan Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, …

Bir cevap yazın