Salı , 23 Nisan 2024

GÜLSİN ONAY’DA OPERA RÜZGÂRI

   Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Gülsin Onay Piyano Günleri’nde Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda üçüncü gün İstanbul Devlet Opera ve Balesi     sanatçıları Burcu Soysev, Simten Şenpolat ve Yoel Keşap sahne aldılar. Piyanoda Simten Şenpolat yer aldığı konserde Burcu Soysev ve Yoel Keşap sesiyle konseri izleyenleri büyülediler.

   Vergin tutto amor (F.Durante), German’s aria “Pique Dame” (P.I. Tchaıkovsky), Parle-mai de m amere “Carmen” (G. Bızet), Casta Diva “Norma” (V.Bellını), Pan Aria “Midas’ın Kulakları” (F.Tüzün), Nocturne “Op.9 no 2” (F.Chopın), Mario Mario Mario “Tosca” (G.Puccını), Mesicku na nebi hlubokem “Rusalka” (A.Dvorak), E lucevan le stelle (G.Puccını), Polonaise “Op.26 no 1 (F.Chopın), Les filles de cadix (L.Delıbes), Torna a surienta (E. De Curtıs), Parigi, a cara “La Traviata” (G.Verdı), eserlerinin seslendirildiği gece Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Filiz Çelik sanatçılara çiçek ve plaket vermesiyle son buldu.

   Gülsin Onay Piyano Günleri 11 Aralık Cuma akşamı saat 19.30’da Trio Avrasya ve 12 Aralık Cumartesi günü 19.30’da Gülsin Onay – Erkin Onay konserleriyle devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HEYKEL DALINDA GELEN ÖDÜL

Şarköy Tekirdağ doğumlu Furkan Ahmet Demirel, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından …

Bir yanıt yazın