Salı , 23 Nisan 2024

GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı Verilişinin 99. Yıl Dönümü ve Gaziler Günü dolayısıyla Tarihi Valilik Binası önünde tören düzenlendi. Törene; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Garnizon Komutanı Tankçı Kur. Alb. Piyade Alb. Şahin Yenilmez, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Şahin, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Süleymanapaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, il protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

Törende; Vali Aziz Yıldırım, Garnizon Komutanı Tankçı Kur. Alb. Piyade Alb. Şahin Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tekirdağ Şubesi Başkanı Ali Rıza Açıkgöz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gönderdiği mesaj okundu.

Ulaştırma Teğmen Mert Terim’in günün anlam ve önemini belirtilen konuşmayı yapmasıyla tören sona erdi.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Garnizon Komutanı Tankçı Kur. Alb. Piyade Alb. Şahin Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve protokol üyeleri ile birlikte 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle ziyaret ettiği Tekirdağ Muharip Gaziler Derneği’nde Dernek Şube Başkanı Ali Rıza Açıkgöz tarafından karşılandı. Gazilerle bir süre sohbet eden Vali Yıldırım, gazilerin Gaziler Günü’nü kutladı.

Ardından Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ni ziyaret eden Vali Yıldırım ve beraberindekiler Dernek Başkanı Deniz Uygun tarafından karşılandı. Vali Yıldırım, gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutlayarak şehitlerimize Allahtan rahmet  gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diledi.Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, gazilere sağlık ve mutluluk dileğinde bulunarak; “Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Bizler bugün barış ve huzur içinde yaşayabiliyorsak bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın