Cumartesi , 25 Mayıs 2024

AKÇAY GÖREVİ DEVREDİYOR

   AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı görevini, bu hafta belirlenecek yeni İl Başkanına devredecek olan Ahmet Akçay yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yaklaşık 25 ay, AK Partimizin Tekirdağ il başkanlığı görevini yürüttüm. Bu hafta inşallah, yeni il başkanımıza görevi devredeceğim. Yeni il başkanımıza şimdiden hayırlı olsun diyor başarısı için dua ediyorum. Bundan sonra da, ‘Durmak yok, yola devam’ diyen bir vatansever olarak partimin emrindeyim. AK Parti’nin Tekirdağ ve Türkiye’de daha çok güçlenmesi için canla başla çalışacağım. Geride kalan 25 ayı çok yoğun, çok bereketli ve çok başarılı geçirdik. Bu süreçte 3 seçim geçirdik. 1 Kasım seçimleri Tekirdağ’da AK Partimizi için adeta zirveydi. 1 Kasım 2015’de milletvekili sayımızı 3’e çıkardığımız gibi tarihimizdeki en yüksek oya da ulaştık. Ayrıca bu başarıyla daha da özgüvene sahip olduk ve  İl yönetimimizin yıllar boyu unutulmayacak büyük emekleriyle Yeni İl Binamızı partimize kazandırdık. Bu belki de benim adıma gerçekten kalıcı bir eser olması hasebiyle de çok anlamlıydı. Ve gerçekten büyük emekler verdik bu anlamda.
Bu başarıda hepimizin emeği var. Bu vesile ile il yönetim kurulumuza, ilçe başkanlarımıza ve teşkilat mensuplarımıza, gençlik ve kadın kollarımıza, mahalle ve sandık sorumlularımıza yeniden teşekkür ediyorum. Yeni il başkanımız ve değerli ekibinin bu başarıyı daha ileriye taşıyacağına inanıyorum. Bu başarının daha yükseğe taşınması için ben de elimden geleni yapacağım.
İl başkanlığımız boyunca, siyasi çalışmalarımızı sosyal, kültürel, sportif, sanatsal ve gençlik çalışmalarıyla çeşitlendirmeye gayret gösterdik. Onların çalışmalarına destek verdik, kendimizi onlara anlattık. Böylece daha fazla insana ulaştık. Bu süreçte yüreklerini bize açan gençlerimize, sanatçılarımıza, sporcularımıza, kültür adamlarımıza, yazarlarımıza, gazetecilerimize teşekkür ederim.

Bu arada Fetö’nün 15 Temmuz darbe girişim süreciyle ilgili ayrı bir başlık açmak istiyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve  çağrısı ile o gece ülkemizin tüm meydanları vatansever insanlarla doldu. Bu çağrıya uyarak meydanları tutan insanlarımız, birbirlerinin parti, mezhep-meşrep farklılıklarına bakmaksızın omuz omuza verdiler ve darbecilere gereken şamarı attılar.
Biz de, AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı ve ilçe teşkilatları olarak genel merkezimizle sürekli iletişimde olduk. Ayrıca, Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın açıklamalarını takip ettik. Yapılan bilgilendirmeler doğrultusunda gençlik ve kadın kollarımızla birlikte sokaklarda ve meydanlardaki direnişleri dingin tuttuk. Muhtemel yeni kaos ve darbe girişimlerine karşı teyakkuzda olunmasını sağladık. Bu çerçevede diğer parti temsilcileri, yerel yöneticiler, Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız, STK’lar ve medya ile sürekli görüş alışverişinde bulunduk. Böylece sadece o geceki darbeyi önlemedik aynı zamanda darbe karşıtlığında ortak bilinç ve davranış kazandık. Katkısı olan herkese bir daha teşekkür ediyorum. “Durmak yok, yola devam” anlayışının bir gereği olarak her zaman yanınızdayım, aranızdayım. Rabbim dostlarınız eksiltmesin, ziyadeleştirsin. Milletimizin geleceği aydınlık olsun.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DİKTAŞ’TAN ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çorluda Millet Bahçesi ve Cumhuriyet Parkını Çorluspor …

Bir yanıt yazın