Perşembe , 25 Nisan 2024

YEL’İN TEKİRDAĞLA İLGİLİ TALEPLERİ

AK Parti MKYK Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismaioğlu’nu ziyaret ederek Tekirdağ’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile ilgili sorun ve ihtiyaçlarını bildirdi. Milletvekili Yel, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismaioğlu’nu ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada “ Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Karaismaioğlu’nu ziyaret ettik. İlimizin Bakanlığımızla ile ilgili sorun ve ihtiyaçlarını bir dosya halinde ilettik. Çok yararlı bir görüşme olmuştur. Sn. Bakanımıza ilgi ve misafirperverliği için teşekkür ediyorum.”dedi. Milletvekili Yel’in sunduğu Dosyadaki talepler:

1 – KAPAKLI YILDIZKENT KAVŞAĞI ‘NIN KÖPRÜLÜ KAVŞAK ŞEKLİNDE YAPILMASI : Aldığı göç ile nüfusu her geçen gün artan Kapaklı İlçemizde trafik sorunu sürücüleri ve yayaları zor durumda bırakmaktadır. Özellikle fabrikaların vardiya değişim saatlerinde ilçenin can damarı olan ve 10 yolun birleştiği Yıldızkent Kavşağında trafik felç olmaktadır. Kapaklı İlçemizin trafik yönünden en yoğun yeri olan Yıldızkent Kavşağının Köprülü Kavşak haline getirilmesi buradaki yoğunluğu giderecek ve bir rahatlama sağlayacaktır.

2- TEKİRDAĞ MURATLI KARIŞTIRAN YOLU’ NUN BSK OLARAK YAPILMASI: Tekirdağ’ı, Muratlı üzerinden E5 karayoluna, dolayısıyla Edirne-Kırklareli ve Avrupa’ya bağlayan, Ülkemizin en işlek yollarından birisi olup, bu yoldan, her gün yüzlerce işçi servisi, eğitim döneminde onlarca öğrenci servisi, Tekirdağ’daki limanlara yük taşıyan yüzlerce kamyon ve binlerce sivil araç geçmektedir. Bu yola, her yıl tadilat yapılmaktadır. Yapılan tadilatlar yolun kalitesini artırmamaktadır. Bu nedenle bu yol üzerinde her yıl onlarca trafik kazası meydana gelmektedir. Bu kazalar nedeniyle can ve mal kayıpları olmaktadır. Tekirdağ-Muratlı-Karıştıran yolunun bir an önce BSK asfalt kaplama yapılması halinde can ve mal kayıplarının önleneceği kanaatindeyiz.

3- KUZEY MARMARA OTOYOLU ‘NUN EKSİK OLAN KINALI – MALKARA HATTI’ NIN YAPILMASI: Marmara Bölgesi’ndeki kentleşme ve sanayileşmenin ana arterlerde oluşturduğu trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltan ve bu sayede bölgeden geçen şehirlerarası ve uluslararası trafik yükünü birbirinden ayrıştırarak, ulaşımdaki hizmet kalitesini ve yol güvenliğini artıran Kuzey Marmara Otoyolu’nun eksik kalan Kınalı – Malkara Hattı’ nın yapılmasının Trakya’da yer alan sanayi bölgelerinde üretilen mal ve hizmetlerin, İstanbul ve Anadolu’ya kesintisiz ve hızlı ulaşımına çok büyük katkı sağlayacaktır. Bu nedenle Kınalı – Malkara Hattı’ nın yapımının ivedilikle gerçekleştirilmesi sağlanmalıdır.

4- ŞARKÖY – MALKARA YOLU KARIŞTIRAN BÖLÜMÜ (36 KM) DUBLE YOL OLARAK YAPILMASI: Şarköy – Malkara Yolu Karıştıran Bölümü gidiş geliş tek şeritli bir yoldur. Bu yolda özellikle kış aylarında yağışlar nedeniyle ulaşımda sık sık aksamalar olmaktadır. Ayrıca yaz aylarında Şarköy’ün turizm kenti olması nedeniyle özellikle İstanbul ağırlıklı olmak üzere yoğun bir yazlıkçı tabir edilen yerli turist akımına uğramaktadır. İlçenin yaz nüfusu  40 binleri bulmaktadır. Bu turist akımı ise özellikle bu yolda trafik yoğunluğuna sebebiyet vermektedir.  Şarköy – Malkara Yolu Karıştıran Bölümü 36 Km yolun duble yol olarak yapılması halinde bu sorunlar ortadan kalkacaktır.

5- SÜLEYMANPAŞA ‘DA BULUNAN KARAYOLLARI 18.ŞUBE ŞEFLİĞİ’ NİN YERİNİN SÜLEYMANPAŞA BELEDİYEMİZE VERİLMESİ VE KARAYOLLARI ‘NIN İSTEDİĞİ YERDE BELEDİYE TARAFINDAN KADEME BİNASI YAPILMASI: Bakanlığınız Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı Karayolları 18.Şube Şefliği’nin hizmet verdiği yerlere Süleymanpaşa Belediyemiz önemle ihtiyaç duymaktadır. Söz konusu yerlerin Belediye devredilmesinin sağlanması halinde, Karayolları Genel Müdürlüğünün istediği yerde ise Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Karayolları 18.Şube Şefliği’nin kademe binasının yapılması sağlanacaktır.

6- ÇORLU HAVALİMANI ‘NDAN YAPILAN ANKARA UÇUŞLARININ DÜZENLİ HALE GETİRİLMESİ İLE, ÇORLU’ DAN BALKAN ÜLKELERİNE VE İÇ HATLARDA DA SAMSUN, TRABZON ERZURUM VE YAZ AYLARINDA ANTALYA UÇUŞLARININ YAPILMASI: Vatandaşlarla yüz yüze görüşmelerimiz esnasında sık sık Uçak seferlerinin saatlerinin değiştirilmesi, belli bir düzenin olmayışı, Balkan Ülkelerine ve özellikle İlimizde yoğun bir şekilde yaşayan Samsun, Trabzon, Erzurum v.s orjinli vatandaşlarımız bu illere direk uçuşların olmasını talep etmektedirler. Ayrıca yaz aylarında da başta Antalya olmak üzere tatil beldelerine direk uçuş seferlerinin yapılması talep edilmektedir.

7 – MURATLI İLÇEMİZDEN GEÇEN DEMİRYOLU’NUN İLÇEYİ TAM İKİYE BÖLMESİ NEDENİYLE SOSYAL HAYATTA SIKINTILAR YAŞANMAKTA, EN AZ İKİ YERDEN DAHA KARŞILIKLI GEÇİŞLERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN HEMZEMİN GEÇİT YAPILMALI: Muratlı ilçemizin tam ortasından geçerek ilçeyi ortadan ikiye bölen demir yolu bölge sakinlerini mağdur etmektedir. Tren yolu üzerine araçların daha rahat geçişini sağlayacak en az iki tane hemzemin geçitten yapılarak yaya ve araç geçişinde sıkıntıların  ortadan kaldırılması gerekli görülmektedir. 

8-HAYRABOLU – ALPULLU – D – 100 KARAYOLU’NUN BÖLÜNMÜŞ YOL OLARAK YAPILMASI: Hayrabolu – Alpullu – D – 100 Karayolu da gidiş geliş tek şeritli bir yoldur.  Bu yolda zaman zaman ölümlü kazalar meydana gelmektedir. Vatandaşlarımız bu yönden sürekli şikayet etmektedirler. Bu yolun bölünmüş yol olarak yapılması bu tür şikayetleri sona erdirecektir.

9-KUMBAĞ BALIKÇI BARINAĞI MENDİREĞİNİN UZATILMASI GEREKMEKTEDİR: Tekirdağ’ın en önemli balıkçı barınağı olan  Kumbağ Balıkçı Barınağı’nda balıkçılarımızın  sıkıntı yaşamaması için mendireğin uzatılması gerekli görülmektedir. Balıkçı barınağı artık balıkçılarımıza istenilen hizmeti veremiyor. Kumbağ Balıkçı Barınağı; mendireğinin uzatılması ile uzun yıllar bölgemize hizmet verecek seviyeye gelmiş olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DİKTAŞ’TAN ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çorluda Millet Bahçesi ve Cumhuriyet Parkını Çorluspor …

Bir yanıt yazın