Perşembe , 25 Nisan 2024

KAR MESAİSİ İLE YOLLAR AÇIKTI

Süleymanpaşa Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Trakya genelinde etkili olan kar yağışı boyunca Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde 30 personelden oluşturulan özel bir ekip mesai saati gözetmeden çalışarak kırsal mahallelerde yolların açık tutulması için mesai harcadı.

2 adet kar küreme ve tuzlama aracı, yol açımı için 4 adet greyder, tuzlamada kullanılacak 2 adet kamyonet ve 5 adet kepçeden oluşan araç filosu ile yoğun kara maruz kalan yollarda yürütülen çalışmalarla, Semetli Mahallesi mezarlık yolu ve köy içi yollar temizlendi. Karabezirgan-Hayrabolu ve Doğrukkaracamurat-Hayrabolu bağlantı yolları, Kaşıkçı-Kazandere ile Mermer-Yeniköy Mahalleleri arası ve Seymenli ile Ferhadanlı Mahalleleri bağlantı yolları ile ana yol bağlantısı kardan arındırıldı. Karacakılavuz ve Karahisarlı Mahalleleri köy içi yolları, Güveçli, Ortaca, Nusratfakı, Yukarıkılıçlı, Ahmedikli ve Kazandere Mahalleleri köy girişleri ve köy içi yollarında kar küreme, tuzlama ve buzlanma önleme çalışmaları gerçekleştirildi. Tatarlı-Ormanlı Mahalleleri arasında yoldan çıkarak karda mahsur kalan bir araç ve içindeki bir vatandaş da Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı. Titizlikle ve yoğun şekilde yürütülen 2 günlük kar mesaisi ile Süleymanpaşa genelinde herhangi bir ulaşım sorunu oluşmadan süreç başarıyla yönetilmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın