Pazartesi , 17 Haziran 2024

AK PARTİ ANKARA ADAY TANITIMI

   Milletvekili aday listeleri tanıtımını Ankara Arena’da yapan Ak Parti; tanıtımda seçim startını verdi. Ankara’daki programa İl Başkanı Ahmet Akçay, Tekirdağ Milletvekili Adayları; Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün, Ali Gümüş, Ömer Karadeniz, Adnan Argan, ilçe başkanları, SKM başkanları ve  teşkilat mensuplarıyla birlikte Tekirdağ’lı partililer katıldı. Programda ilk olarak Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ konuştu.

   Başbakan Davut Oğlu’nun konuşmasından satırlar: “28 Şubat’ın karanlık günlerinden ülkeyi çıkartan bu kadrolardır. Ak Parti’nin içinden cumhurbaşkanı çıkarmayacağız diyerek toplandılar. Bizi hiçbir zaman durduramadılar. Tuzak ve provokasyonlar boşa çıktı. Şimdi yeni bir seçim yeni bir aday listesiyle onurla yürürken, demokrasiyi milli iradeyi egemen kılmaya var mıyız?

   Ben burada 7 Haziran seçimleriyle TBMM’de görev yapmış olan bütün arkadaşlarımı 258 milletvekilimizi saygıyla bir kez daha anıyorum. Her birine teşekkür ediyorum. 258 milletvekili almış olmamıza rağmen, tek başımıza iktidar olamamamızın sonucunda Türkiye’nin bir kaosa, krize yöneleceğini düşünenler şunu gördüler ki, Türkiye’de siyasetin mayası, omurgası Ak Parti’dir. Ak Parti olmadan siyasete şekil de dizayn da verilemez. Ak Parti meydana çıktı mı bir tek fire vermez.

     O gün herkes hesap içerisindeydi. Onlar AK Parti’yi tanımamışlar. AK Parti erdemliler hareketidir ve hiçbir gizli pazarlığın esiri de olmamıştır, iradesini de teslim etmemiştir. Yine bu bloklaşma tartışmalarından sonra 20 Temmuz’da Suruç’ta DEAŞ’ın başlattığı terör eyleminden sonra, bölücü Terör örgütü ve DHKP-C de harekete geçti.

   Doğu ve Güneydoğu’daki kardeşlerimize sesleniyorum. Yaptığımız operasyonların tek hedefi Türkiye’nin birliğine tehdit teşkil eden terör örgütlerine yöneliktir. Tüm yurtta kamu düzeni tahsis edilene kadar terörle mücadelemiz devam edecek. AK Parti iktidardayken bu milletin huzurunu kimse bozamayacak.

Ülke terör karşısındayken bir an olsun ülke yönetmekten tereddüt eder miyiz? Biz blok siyasetine karşı, teröre karşı Türkiye’nin son 3 ay içindeki tüm sorunlarına hem bir taraftan doğrudan ve etkin bir müdahalede bulunduk. 1 Kasım’da milletimizin huzurla seçime gitmesi için adımlar attık. Tekrar milli iradeyi etkin kılmak için geceyi gündüze katarak çalışmaya var mıyız? İlk günkü aşkla “Haydi Bismillah” diyerek çalışmaya var mıyız?”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DİKTAŞ’TAN ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çorluda Millet Bahçesi ve Cumhuriyet Parkını Çorluspor …

Bir yanıt yazın