Çarşamba , 19 Haziran 2024

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

   Tekirdağ  Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Su Kanalizasyon Müdürlüğü ile Disk Genel İş Sendikası arasında görüşmeleri devam eden ve 751 işçiyi kapsayan toplu İş sözleşmesinde anlaşma  sağlanarak Tekirdağ Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesi’nde Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sözleşmenin imza törenine; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Disk Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, Genel sekreter Yardımcıları Zeki Gürcün, Fatih Ünsal, Genel İş Trakya Şube Başkanı Salim Şen,  Genel İş Trakya Şube Sekreteri Kenan Akkan ile işyeri temsilcileri ve işçiler katıldı.

    Tekirdağ  Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; imza töreninden önce yaptığı konuşmasında; bugüne kadar işçilerle uyumlu çalışıp güzel projelere imza attıklarını belirterek “ Tekirdağ’ın ayrı bir önemi var,  Avrupa’daki tek Büyükşehiriz. Tekirdağ’ı Türkiye’de marka şehir yapmak için hep beraber çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz, işçinin hakkını teri kurumadan verin diyen bir anlayışın mensuplarıyız. Onun için iş barışına dikkat ediyoruz.  İşçimizin emeğini vererek güzel sözleşmeye imza atıyoruz” dedi.

    Genel İş Başkanı Remzi Çalışkan konuşmasında: “Emek dostu Başkan Albayrak’a teşekkür ediyorum. Biz de Tekirdağ için çalışmaya var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Albayrak ve Çalışkan sözleşmeyi imzalayarak”  Anlaşmamız tüm işçi arkadaşlarımıza hayırlı olsun” dediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın