Pazar , 3 Mart 2024

YEL’İN KURTULUŞ MESAJI

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel; Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınlamıştır. Yel’in mesajı: “Bugün Tekirdağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. yıl dönümünü büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutlamanın haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek, tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve Milli Mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. İlimizin kurtuluşu için verilen mücadele de asırlardır bağımsızlığı uğruna çok cefa çekmiş Türk Milletinin hür ve müstakil yaşama iradesinin somut bir örneğidir. 13 Kasım Kurtuluş Günü İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olmasının yanı sıra  Kurtuluş Savaşı hatıra, hafıza ve bilincimizin de tazelenmesine vesile olan önemli bir gündür. Bu önemli günü, bizleri daha iyi bir geleceğe taşıyacak önemli dinamiklerden biri olarak görmeliyiz.
Her zaman bağımsızlığını, birlik ve beraberliğini her şeyin üzerinde tutarak bunun için büyük mücadeleler veren aziz milletimiz, ebediyen bu topraklarda hür yaşamaya devam edecektir. Ülkesi ve milletiyle bir bütün olan Cumhuriyetimizi ve vatan topraklarımızı sonsuza kadar koruyacağımıza inancım tamdır. Ülkemizin ve şehrimizin büyük mücadeleler sonucu bu günlere geldiğimizi asla unutmamalıyız. Milletçe, bu büyük medeniyet birikiminin mirasçıları olarak, bize kucak açan bu verimli topraklarda, barış ve kardeşliği yükseltmeye, birlik ve beraberliğimizi korumaya, huzur ve güven içerisinde yaşamaya ve Cumhuriyetimizi yaşatmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm hemşerilerimin, Tekirdağ’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümünü yürekten kutluyor; Türkiye Cumhuriyetini bize emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun yol arkadaşlarını ve ebediyete kadar aynı topraklar üzerinde birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşamamız uğruna can veren şehitlerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyor, saygılar sunuyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DİKTAŞ’TAN ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çorluda Millet Bahçesi ve Cumhuriyet Parkını Çorluspor …

Bir cevap yazın