Pazartesi , 17 Haziran 2024

TÜRKİYE’NİN İLK OKUMA PARKI AÇILDI

   Süleymanpaşa Belediyesi; Hürriyet Mahallesi’nde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve vatandaşların katıldığı açılışla Kitap Kafe Projesini hayata geçirdi.

Açılışta kurdeleyi; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat birlikte kestiler.

   Kitap Kafe açılışında yaptığı konuşmada Eşkinat; “Gerçekten güzel bir günde, çok güzel bir mahallede Tekirdağ’ın belki de en güzel parkını açıyoruz. Bunu geçen dönem hazırlayan Belediye Başkanı Sayın Adem Dalgıç’a ve ekibine öncelikle teşekkürü bir borç biliyoruz. Maalesef parklar sahiplendirilmediği zaman çok kısa bir sürede tüketiliyor. Bir yılı bulmadan bir enkaz haline geliyor. Bu bakımdan burasını biz tekrar rehabilite ettik. Bu bölgede oturan yurttaşlarımızın hizmetine sunduk. Spor tesisleri ile dinlenme alanları ile ve özellikle okuma parkı ile bu Türkiye’de bir ilk okuma parkı. Bunun devamı da gelecek.

   Bizim daha küçük parklar için hazırladığımız prototip kitap duraklar var. Biz istiyoruz ki her mahallede yurttaşlarımız okudukları kitapları oraya getirsinler, oradan kitap alsınlar, birbirleri ile kitap değiştirsinler bizde elimizden geldiğince onlara ikramlarda bulunalım. Onlarla birlikte gayret edelim. Evinizde ki okuduğunuz kitaplarınızı tıpkı kullanmadığınız eşyalarınızı sosyal hizmet mağazamıza getirdiğiniz gibi kitaplarınızı da bekliyoruz. Size bu konuda çok teşekkür ederim. O kadar çok katkı yağıyor ki biz dağıtmaya yetiştiremiyoruz. Tekirdağ hizmete hasret, Tekirdağ iyi işler yapmaya hasret, birlikte bu hasreti bu dönem gidereceğiz” dedi. Açılış sonrası Eşkinat açılışa katılanlara Kitap Kafe’yi gezdirerek bilgi verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın