Pazar , 3 Mart 2024

TRAKYAKA YÖNETİM TOPLANTISI

Trakya Kalkınma Ajansı Eylül ayı olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Kırklareli Valisi Osman Bilgin başkanlığında Tekirdağ Çerkezköy İlçesinde Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı. Toplantıya; Kırklareli Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bilgin, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı Aydın Karakoç, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Kalkınma Ajansı uzmanları katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından Genel Sekreter Mahmut Şahin’in gündemi arz etmesiyle başlayan toplantıda 2020 yılı Ara Faaliyet Raporu, 2020 yılı Fizibilite Destek programı ve 2021 Yılı Ajans Çalışma Programı ve Bütçesi görüşüldü. 2021-2023 yıllarını kapsayan Ajans Sonuç Odaklı Program (SOP) Yönetim Planları görüşülerek Horizon2020 ERA-NET Cofund kapsamında proje başvurusunda bulunulması ve başvuru kapsamında 2021/2022 yılında hibe çağrısına çıkılmasına karar verildi. Milli Hibrit Tohum Geliştirilmesi Güdümlü Projesinin görüşülmesinin ardından toplantı dilek ve temennilerin iletilmesi ile sona erdi.

Toplantıdan sonra Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve beraberindekiler Çerkezköy OSB içerisinde faaliyet gösteren Bross Tekstil Fabrikası’nı ziyaret etti. Fabrikayı gezen yönetim kurulu üyeleri Bross Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Kozuva’da üretim ve diğer süreçler hakkında bilgi aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir cevap yazın