Perşembe , 20 Haziran 2024

TEKİRDAĞLILAR; ÜÇ KEMALİ ÖRNEK ALMALIDIR

Tekirdağ Barosu tarafından düzenlenen seminerde, Etkili Konuşma Teknikleri ve Hitabet konusunda avukatlara pratik bilgiler veren akademisyen ve hitabet eğitmeni Gökhan Bayram; “Tekirdağ, hitabetin en iyi örnekleri olan Üç Kemal’in yeridir” dedi.

   Tekirdağ Baro Başkanlığı, mensubu bulunan avukatların mesleki bilgi ve tecrübeleri artırmak için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Belediye İş Merkezi Konferans Salonu’nda “Etkili Konuşma Teknikleri ve Hitabet” konulu bir eğitim semineri düzenledi. Eğitim semineri, Tekirdağ Baro Başkanı Av. Huriye Altay Erol’un açılış konuşmasıyla başladı. Erol konuşmasında; seminerleri sürdürdüklerini, bir müddettir gerçekleştirmeyi arzu ettikleri bir programı gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, eğitimden çok faydalanacaklarına emin olduklarını belirtti.

   Altay’ın açılış konuşmasından sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Hitabet Eğitmeni ve Sunucu Gökhan Bayram; etkili konuşmanın inceliklerine dair bilgiler verdi. Tekirdağ merkez ile ilçelerinden yoğun katılımla gerçekleştirilen ve 3 saat süren eğlenceli ve akıcı geçen, konuşmaya ilişkin videolar ve fotoğrafların gösterildiği, ilginç bilgilerin verildiği, birçok çarpıcı ve pratik bilgi sunulduğu seminerde Gökhan Bayram tarafından usta konuşmacıların sırları paylaşıldı.

   Tekirdağ’ı “Hitabetin Kalesi” olarak tarif eden Bayram, Tekirdağ ile ilgili görüşlerini ifade ederken şunları söyledi; “Burası Üç Kemaller Diyarı: Namık Kemal; bir hatip ve hatiplerin anasıdır. Onun sayesinde devrinde birçok kişi etkilenmiş ve etkili konuşmalar çıkarmıştır. Yahya Kemal ise; hem hatiplere malzeme veren hem de etkili konuşmasıyla ünlenen bir Tekirdağlıdır. Mustafa Kemal ise; Cumhuriyet Tarihi’nin en etkili hatibidir. Bir şehir düşünün ki, kendini tarif ederken övündüğü üç isim; konuşmanın örnek ve özel isimleridir. Tekirdağlılar, konuşmalarında üç kemali kendilerine örnek almalıdır.”

   Soru cevap bölümünün ardından, Tekirdağ Baro Başkanı Av. Huriye Altay Erol’un ve baro yöneticilerinin Gökhan Bayram’a yöresel armağanların takdimiyle seminer sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın