Çarşamba , 29 Mayıs 2024

TEKİRDAĞ’LI ÜLKÜCÜLER KURULTAY DİYOR

MHP Tekirdağ’daki 8 ilçe başkanı ve 3 üst kurul delegesi Tekirdağ TSO toplantı salonunda düzenledikleri basın toplantısında genel merkeze seslenerek; ülkücü iradenin sesine kulak verilerek zaman kaybetmeden olağanüstü kurultayın yapılmasını istediler. Basın bildirisini Üst Kurul Delegesi Muzaffer Destereciler okudu. Destereciler’in okuduğu ortak basın açıklaması: “Bugün burada 8 ilçe başkanı ve 3 Üst Kurul Delegesi’nin birlikte kaleme alıp, imzaladıkları basın bildirisini paylaşmak için toplandık.

Artık bilinmelidir ki, İçinde bulunduğumuz süreç önü alınamaz bir fırtınadır. Bu fırtına, ülkücü iradenin seçimle gelmiş il başkanlarını görevden almakla dinmeyecektir. Çünkü o il başkanları yalnız değildir. Kararlarını tek başlarına almamışlardır.

Görevden alınmalarına sebep olan değişim iradesi bir kişinin değil, milletin ve temsilcisi olarak gördüğümüz Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarının genel temayülüdür.

Bilinmelidir ki Sayın Enes Kaplan;

Bize oy vermek için bekleyen Tekirdağlı hemşerilerimizin, partimize yıllardır her şart altında oy veren seçmenimizin cefakâr teşkilat mensuplarımız ve parti yöneticilerimizin çelikleşmiş iradesinin sesi olmuştur.

Bizler Genel Merkezimize son defa seslenmek istiyoruz;

Bizler çocuklarının rızkından kesip bu teşkilatların kirasını, elektriğini, suyunu ödemeye çalışan ilçe başkanları, il yöneticileriyiz.

Gördüğümüz ve bildiğimiz bütün sorunlara rağmen ailelerimizden, özel hayatımızdan çaldığımız zamanları köy köy, mahalle mahalle çalışma yaparak harcayan insanlarız.     Devekuşu misali sorunları görmemek için kafamızı kuma gömmek bizim davaya olan sadakatimizle örtüşmez.

Görüyor ve ilan ediyoruz ki; Türkiye büyük sorunlarla karşı karşıyadır. Bu sorunların çözüm adresi Milliyetçi Hareket Partisidir. Ancak bunun için geçmişinden asla kopmayan, geleceği kucaklayabilecek arzusu, heyecanı, programı, enerjisi olan Milliyetçi Hareket Partisi’ne ihtiyaç vardır.

Bu beklentinin karşılanacağı adres ise ülkücü iradedir. Ülkücü irade biziz.

Ülkücü irade: olağanüstü kurultayın toplanması yönündeki arzusunu imzalarıyla gösteren 547 üst kurul delegesidir.

Ülkücü irade: milletin sesine kulak veren, tarlada çalışan Ahmet Dayı’nın, camide Veli Amca’nın, pazarda Ayşe Teyze’nin, kahvede işsiz Mehmet’in partimizden beklentilerine tercüman olan teşkilat mensuplarıdır.

Ülkücü İrade: ülkenin her yerinden biran evvel olağanüstü kurultayı toplayın diye yalvaran samimi dava adamlarıdır.

Ülkücü iradenin tecelli edeceği yerse; biran evvel toplanacak kurultay zeminidir.

Bu duygu ve düşüncelerle bizlerin iradesini hiçe sayarak; Seçtiğimiz il başkanını görevden alan, İl teşkilatımıza devlet memurları eliyle kilit vuran, Olağanüstü kurultayı toplamamak için çaba sarf eden yönetim anlayışını tasvip etmiyoruz.

Her birimiz yaşadığımız sürece bu davanın hizmetkârı olacağımızı ancak izlenen bu yolun partimizi çok ciddi tehlikelerle karşı karşıya bırakacağını, bu yüzden yapılan haksız hukuksuz uygulamaları gerçekleştirenlerin, bu haksızlık karşısında susanların büyük bir vebale ortak olduklarını tekrar hatırlatmak istiyoruz.

Son olarak başta söylediğimizi tekrar etmek istiyoruz. Yarım asra yaklaşan bu hareket artık kararını vermiştir. Bundan kaçış yoktur. Ülkücü iradenin sesine kulak verilmeli, olağanüstü kurultay zaman kaybetmeden gerçekleştirilmelidir.”

Ortak basın bildirisini hazırlayanlar: Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sertaç Alkaya, Malkara İlçe Başkanı Şencan Pakal Pakçil, Muratlı İlçe Başkanı İmdat Altıntaş, Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Şarköy İlçe Başkanı Aslan Dallı, Ergene İlçe Başkanı Ahmet Hisar, Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan, Marmara Ereğlisi İlçe Başkanı Musa Sarıaydın

Üst Kurul Delegeleri: Hakan Özgül, Muzaffer Destereciler, Mustafa Aydın

Basın açıklaması sonrasında açıklamayı yapanlar basının sorularını cevapladılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DİKTAŞ’TAN ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çorluda Millet Bahçesi ve Cumhuriyet Parkını Çorluspor …

Bir yanıt yazın