Perşembe , 25 Nisan 2024

TEKİRDAĞ’DAN GÜNEYDOĞU’YA KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

   Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Sosyal İşler Başkanlığı organizasyonunda Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ nde terörden etkilenen vatandaşlar için toplanan kuru bakliyat, battaniye, çocuk bezi ve maması, giysi gibi malzemelerden oluşan bir TIR insani yardım malzemesi, törenle Diyarbakır’a uğurlandı.

     Yardım TIR’ının terörden etkilenen vatandaşlar için yola çıktığını belirten Ak Parti Tekirdağ Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Recep Nişancı; yardımların devam edeceğini ifade ederek şunları söyledi: “Devletimiz terörden ötürü evlerini terk eden ve zorunlu olarak başka ilçelere, mahallelere göç eden vatandaşlara her türlü yardımı yapmıştır. Biz de ilimizde başlattığımız kampanya ile onlara desteğimizi gösteriyoruz. İhtiyaç malzemelerinin temin edilerek isteyen ailelere verilmesini sağlayacağız. Şimdi Tekirdağ’dan yardım TIR’ı yola çıkıyor ve Diyarbakır’a gidiyor. Biz birlikte Türkiye’yiz ve hep birlikte kardeşiz. Bu kardeşliğimizin nişanesi olarak da böyle bir etkinliğe destek veriyoruz. Bu yardım devam edecektir. Çünkü biz birlikte Türkiye’yiz, birlikte yaşama iradesi sergiliyoruz. Biz Ak Parti olarak her türlü teröre karşı kardeşlerimizin yanındayız.”

   Ak Parti İl Başkanı Ahmet Akçay; teşkilat olarak her zaman yardım bekleyenlerin yanında olduklarını, daha önceki süreçlerde Türkmen’lere yardımda bulunduklarını belirterek başladığı konuşmasında “Bugün de Güneydoğu’da ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanında olduğumuzu gösteriyoruz. Teşkilat olarak” nerede bir yardıma muhtaç varsa onun yanındayız” anlayışıyla hareket ediyoruz. Vatandaşlarımız; alın terlerleriyle kazandıklarını Güneydoğu’daki kardeşlerine göndererek inançlarından doğan kardeşlik duygusunu göstermişlerdir. İşte bu kardeşlik duygusu bir binanın tuğlaları, bir vücudun azaları gibi olmayı gerektirir. Bu bizim bin yıllık bir medeniyetimizin ve inancımızın gereğidir. Allah yardımlarımızı kabul etsin” dedi.

   Güneydoğu’da terörle mücadele konusunda hükümetin ve devletin kararlı adımlar attığını, güvenlik noktasında asayişi sağladığını bildiren Akçay; “Kardeşlik duygularımızı pekiştirmek, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde olduğumuzu gösterme adına teşkilatlarımız Güneydoğu’daki illerimize, mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza yönelik de yardım kampanyası düzenlenmiş durumdadır. Bu duyarlılıktan dolayı teşkilat mensuplarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Konuşmalardan sonra yardım TIR’ı Diyarbakır’a gitmek üzere yola çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın