Salı , 23 Nisan 2024

Slogan Yarışması

Slogan Yarışması

KONUSU

    Tekirdağ; 6000 yıllık tarihi boyunca, Traklar, Romalılar, Bizanslılar, Osmanlılar gibi çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olup, Avrupa ile Asya arasında geçiş yolu olmasının yanında İstanbul’a olan yakınlığı ile de daima stratejik öneme sahip olmuş bir İl’dir.

    Tekirdağ coğrafi avantajına ek olarak, ekonomik ve ticari alt yapı alanlarında da avantajlara sahiptir. Mevcut iki limanının yanında sahip olduğu Türkiye’ nin ilk transit konteyner limanı, Avrupa’ya açılan iki ana karayolunun ilimizi boydan boya kat etmesi ve uluslararası demiryolu ağına sahip olması da bunlardan bir kaçıdır.

    İlimiz temiz ve mavi bayraklı denizi, Istıranca ve Ganos dağlarının sunduğu eşşiz doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel özellikleriyle, hafta sonu turizmi ve uzun süreli tatil seçenekleri açısından son derece tercih edilebilir bir yerdir. Bu çerçevede turizm alanında alternatif turizm dalları yaşama geçirilmeye çalışılmaktadır. Örneğin; trekking, yamaç paraşütü, motokros, off-  road, atla doğa keşfi, rüzgar sörfü, tüplü ve tüpsüz dalma gibi sporlar bunlardan bazılarıdır. Özellikle yamaç paraşütü için hazırlanan parkur ülkemizin en güvenilir ve en fazla doğal güzellik sunan parkuru olma niteliğindedir.  Tarihi buluntuların gün yüzüne çıkarılması ile ilgili çalışmalar kapsamında Karaevlialtı’nda Trakların yaşamış olduğu Antik Heraion Terikos Kentinde ve Marmaraereğlisi İlçesinde bulunan Perinthos Bazalikasında çalışmalar devam etmekte olup; Büyükşehir Belediyemiz tarafından yürütülmekte olan Miras Atölyesi projesi ile de tarihi evlerin restarosyonu yapılarak geçmişin mirasının geleceğe aktarımı sağlanacaktır.

    İlimizin markalaşmasının önemini vurgulamak, dikkat çekmeyen diğer özelliklerini ve alternatif potansiyellerini  ortaya çıkararak markalaştırmak amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye çapında slogan yarışması düzenlenmiştir. Yarışma tüm vatandaşlarımıza açık olup yarışmada dereceye girecek olan katılımcılar ödüllendirilecektir.

Detaylı Bilgi & Başvuru için tıklayınız.

http://www.tekirdag.bel.tr/

http://www.tekirdag.bel.tr/slogan_yarisma

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HEYKEL DALINDA GELEN ÖDÜL

Şarköy Tekirdağ doğumlu Furkan Ahmet Demirel, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından …

Bir yanıt yazın