Çarşamba , 29 Mayıs 2024

SİGARA DENETİMLERİNE DEVAM

   Süleymanpaşa Belediyesi ile Süleymanpaşa Toplum Sağlığı Merkezi ekiplerinin katıldığı tütün denetiminde ilçe merkezinde resmi daireler ve vatandaşların yoğun olarak kullandıkları yerler olan pastane, yemekhane, kahvehane, lokanta gibi iş yerleri denetleyen ekipler iş yeri sahiplerine sigara yasağı ile ilgili mevzuat konusunda bilgi verdi.

   Sigara denetim ekipleri; “Sigara İçilmez” levhası bulunmayan iş yerlerini eksiklikleri tamamlamalarını konusunda uyardı. Sağlık Bakanlığının belirlediği kriterlere uyan ve gerekli düzenlemeleri yapan esnaflara teşekkür eden ekipler denetimde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığını ve denetimlerin devam edeceğini belirtti.

   Yetkililer; tütün denetim ekiplerinin 10 ayrı gruptan oluştuğunu, 24 saat esasında kentin tamamında resmi daireler ve iş yerlerinin kapalı alanlarında sigara içilmemesi için denetimleri devam edeceğini açıkladılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın