Pazar , 13 Haziran 2021

SAĞLIĞINIZ İÇİN DENETİMDELER

   Süleymanpaşa Belediyesi’nin ilçe genelinde faaliyet gösteren; gıda üretim, ekmek ve simit fırınları, lokanta ve fast food salonlarını denetlemeleri Gündoğdu ve Çınarlı Mahalleleriyle devam etti.

   Denetimlerine devam eden Belediye ekipleri; başta gıda üretim yerleri olmak üzere süt ve süt ürünleri üretimi yapan işyerleri, fırınlar ve lokantalar gibi gıda üretimi ve satışı yapan işyerinde denetlemelerde bulundular. Ruhsat Denetim ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri de yaptığı rutin denetimler çerçevesinde; işyeri sahibinin, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatının bulunup bulunmadığı, işletme ve mutfağın genel temizliği ve hijyeni, gıda ürünlerinin muhafazası ve depolama bölümleri, kılık-kıyafet ve personelin genel temizliği, havalandırma – davlumbazlarının bulunup bulunmadığı, etiketsiz veya tarihi geçmiş ürün olup olmadığı, ürünlerin muhafaza koşulları, satışa sunulan gıdaların fiyatlandırılması hakkında işletme sahiplerine bilgiler verdiler ve aynı zamanda işletmelerin denetimlerine devam ettiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADILAR

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından zorlu kış aylarından yiyecek bulmakta zorlanan sokak …

Bir cevap yazın