Perşembe , 25 Nisan 2024

PROJE ORTAKLIĞI ZİYARETİ

   Kariyer Hizmetleri Sunumunda Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli teknik destek projesi kapsamında, NKÜ Rektörü Osman Şimşek’e; Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ecorys in Turkey firmasının Genel Müdürü Berk Babila ve Takım Lideri David Pearson, makamında ziyaret ettiler.

   Ziyarette; NKÜ Rektör Yardımcısı M. İhsan Soysal, Kariyer Merkezi Müdürü Murat Çetin, Eğitim Uzmanı Besim Durgun, Kariyer Rehberliği Uzmanı Kirsten Larsen, Bilgi Teknolojileri Uzmanı Haluk Saran ve Proje Asistanı Büşra Güder, Operasyon Koordinatörü Elif Öztüfekci ve Basın ve Halkla İlişkiler Yönetmeni Akın Kocamaz da bulundular.

         Trakya Kalkınma Ajansı; kendileri tarafından hazırlanan ve İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında Avrupa Birliği (AB) ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından finanse edilmekte olan Kariyer Hizmetleri Sunumunda Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli Teknik Destek Projesi’nin uygulamasının 7 Ocak 2016 itibariyle resmen başladığını söyledi. Projeyle; üniversite-sanayi işbirliği ile faaliyet gösterecek kariyer merkezlerinin kurulması suretiyle gençlerin iş hayatına geçişinin kolaylaştırılmasının hedeflendiğinin altını çizdiler. Bu maksatla; Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi paydaşlığında yürütülecek olan projede çeşitli firmaların iş elemanı temini ihtiyaçları ile üniversite öğrencileri, mezunlarının kariyer gelişimi ile istihdam alanında bir yazılım portalı oluşturulmasına yönelik veri derleme, depolama, etüd düzenleneceğini belirttiler.

     Bölge üniversiteleri ile işbirliği içerisinde projenin başlangıç faaliyetleri konusunda görüşmeler gerçekleştirerek, Şubat ayı içerisinde saha faaliyetlerinin aktif olarak başlatılması planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın