Çarşamba , 19 Haziran 2024

NKÜ BESYO ÖĞRENİME BAŞLIYOR

   NKÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrenci seçmeleri yoğun ilgi gördü. BESYO başvuru yapan 850 adaydan özel yetenek sınavı sonucunda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 50 öğrenci alarak eğitim öğretim hayatına başlayacak.

   Seçmeler öncesi NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek sınav alanında incelemelerde bulundu. Rektör Şimşek daha sonra öğrencilere ve ailelere yönelik yaptığı konuşmasında: “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünü seçerken ülkemiz ve toplumumuzda bu misyonu gerçekleştirmek üzere insan kaynağını oluşturmaya adaysınız. Yüksekokulumuzun sunduğu olanaklar ve öğretim elemanlarımızın yönlendirmesiyle ileride iyi birer beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak birçok başarıya imza atacağınıza inanıyorum. Siz değerli gençlerimize birbiriniz ile yapacağınız bu yarışta başarılar diliyorum” dedi.

   Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü seçmelerine 702 erkek, 148 bayan toplam 850 aday başvurdu. Merkez Kampus alanı içinde bulunan Spor Kompleksi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ve sınav komitesince izlenen seçmeler kameralar tarafından da kayıt altına alınıyor. 4 gün sürecek seçmelerde adaylar; voleyboldan basketbola, atletizmden futbola pek çok alanda ter dökecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BAŞKAN YÜKSEL ŞAMPİYONLUK MAÇINDA

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Namık Kemal Stadı’nda seyircisiz oynanan Tekirdağspor – Fethiyespor karşılaşmasını …

Bir yanıt yazın