Çarşamba , 19 Haziran 2024

“İFTARLIK GAZOZ” FİLM GALASI

   Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından, Yönetmen Yüksel Aksu, oyuncular; Berat Efe Parlar, Yılmaz Bayraktar ve Ummu Putgul’un katıldığı “İftarlık Gazoz” filminin galası TEKİRA AVM’ de yapıldı. Yönetmenliğini Yüksel Aksu’nun yaptığı filmin oyuncuları; Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Okan Avcı, Yılmaz Bayraktar, Ummu Putgul, Macit Koper, Greta Fosco ve Mustafa Alabora.

   İftarlık Gazoz filminin galasına; Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Tamer Dodurka, M. Zeki Gürcün, Başkan Danışmanları Neşat Erdoğan ve Şeref Çetin, Daire Başkanları, Birim Müdürleri ve sinemaseverler katıldı.

   Gala öncesi düzenlenen yerel ve ulusal basın mensuplarının katıldığı toplantıda Yönetmen Yüksel Aksu ve oyuncular; Berat EfeParlar, Yılmaz Bayraktar ve Ummu Putgul soruları yanıtladılar. Film hakkında merak edilenlerin cevaplandığı basın toplantısında Berat Efe Parlar basın mensuplarının ve sinemaseverlerin ilgi odağı oldu.

   Tekirdağ’da daha önce yapılan dizi ve film çekimlerini hatırlatılınca Aksu, gelecekte Tekirdağ’da bir dizi veya film çekmek istediği müjdesini verdi. Aksu; İftarlık Gazoz filminin her türlü duyguyu barındırdığını ve herkesin kendinden bir şeyler bulabileceğini belirterek yediden yetmişe herkesin izlemesini tavsiye etti. Filmin politik bir tarafının da olduğunun altını çizen Aksu, filmde verilen mesajların öneminden bahsetti. Yönetmen Aksu ve oyuncular, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

   Soru üzerine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak konuyla ilgili görüşlerini şu cümlelerle anlattı: “Turizm denince, Tekirdağ iki tane denize komşu olan Türkiye’deki 6 ilden bir tanesi. Tekirdağ’ın Marmara Denizi’ne 135 kilometre sınırı var. Bu bölge, doğal güzellikleri ve coğrafi yapısı ile her türlü turizme açık. Bütün bunlar içerisinde, biz de büyükşehir olarak daha büyük çapta tanıtım filmleri için değerli sanatçılardan ve yönetmenlerden yararlanacağız. Gelecek günlerde bu konu tekrar gündeme gelecek. Biz Tekirdağ’ın gelişmesine yardımcı olan her türlü projeye açığız.”.

   Basın toplantısından sonra sinema salonuna geçildi. İzlenen “İftarlık Gazoz” filmi sonunda izleyiciler; yönetmeni ve oyuncuları ayakta alkışladılar. Albayrak, Yönetmen Yüksel Aksu ile oyuncular; Berat EfeParlar, Yılmaz Bayraktar ve Ummu Putgu’ya teşekkür ederek çiçek verdi. Sevenleri günün anısına ekiple hatıra fotoğrafı çektirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HEYKEL DALINDA GELEN ÖDÜL

Şarköy Tekirdağ doğumlu Furkan Ahmet Demirel, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından …

Bir yanıt yazın