Pazar , 3 Mart 2024

EŞKİNAT MUHTARLARLA BULUŞTU

   Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Etoba Restoran’ta verdiği yemekte Süleymanpaşa’nın 74 mahallesinin muhtarıyla bir araya geldi. Muhtarlarla olan buluşmaya Eşkinat’la birlikte Başkan Yardımcıları Gülferah Güral, Berkay Çakır, Telat Akköse ve Mehmet Hilmi İşsever katıldı. Yemek öncesi başkan ve yardımcıları muhtarları dolaşarak istek ve şikâyetlerini dinlediler.

   Yemek sonrası konuşmasına başkan yardımcılarındaki görev değişikliği ile başlayan Eşkinat; “Hem yeni yıl nedeniyle hazırladığımız ajandaları sizlerle paylaşalım hem de istek ve sıkıntılarınızı dinleyelim diye böyle bir yemek organize ettik. Yeni bir yapılanmaya gittik. Yeni yapılanmamızda dört başkan yardımcımıza birimlerimizi paylaştırdık. Bundan sonrasında mahallelerimizden sorumlu kişi Telat Bey olacak. Fen işleri birimimizden sorumlu ise Mehmet Bey olacak. İki başkan yardımcım koordinasyonu içinde sizin hem tarımsal hem de sizin fen işleri ile ilgili sorunlarınız çözmeye çalışacaklar. Bundan sonra ilişkilerimiz çok daha fazla yoğunlaşacak. El birliği içinde önümüzdeki günlerde daha mutlu, daha taleplerinizi çabuk bir şekilde yerine getirir olacağız” diyerek başladı.

   Yol yapım işleri ile ilgili bilgiler vererek konuşmasını sürdüren Eşkinat; “Taş konusunda bir sıkıntımız yok. 60 bin metrekare taş yapım işi sadece köyden mahalleye dönüşen yeni mahallerimiz için hazırlandı. Merkez mahallerimiz için de ayrıca ihaleye çıktık. Mevsim şartları normale döndüğünde bir taraftan yollarımızı bir taraftan da diğer işlemlerimizi hızlıca yapmaya devam edeceğiz” dedi.

   Muhtarlara Süleymanpaşa Belediyesi’nin mübadele döneminde şehrimize göç eden aileleri atalarıyla buluşturma projesinin devam edip genişleyeceğini ve muhtarlarında göç ettikleri topraklara götürmeyi düşündükleri müjdesini vererek bitirdi; “Muhtarlarımızı 4 grup halinde göç olarak geldiğimiz yerlere götürmek gibi bir niyetimiz var. Biz buna başladık zaten. Yunanistan’dan kalkıp buraya gelmiş köyler kendi aralarında toplanıyorlar. Pasaportlarını hazırlıyorlar. Biz onların yol masraflarını bir gece konaklamalarını ve yemeklerini karşılıyoruz. Ata toprakları ile bağımızı koparmamak bağımızı güçlendirmek için böyle bir adım attık. Dört grup halinde muhtarlarımız da uygun görürse bu sene içinde Yunanistan ziyaretleri yapmayı düşünüyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir cevap yazın