Çarşamba , 19 Haziran 2024

ERGENE’NİN İKİ MAHALLESİ KANALİZASYONA KAVUŞUYOR

   Kısa adıyla TESKİ Tekirdağ Su Kanalizasyon Genel Müdürlüğü tarafından planlanan Ergene İlçesi Sağlık ve Yeşiltepe Mahallelerinin kanalizasyon ve yağmur suyu inşaatının temeli atıldı. Temel atma törenine; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu belediye Başkanı Ünal Baysan, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, daire başkanları, siyasi parti temsilcileri, Tekirdağ eski Belediye Başkanı Adem Dalgıç ile vatandaşlar katıldı.

   Açılış konuşmasını TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa yaptı. Proje ile ilgili bilgiler veren Başa 22 milyon bedelli bu yatırımların diğer ilçelere de yapılacağını söyledi. Başa’dan sonra Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel; kendisinin doğum gününde gelen bu hizmetin Ergene halkına hayırlı olmasını diledi. Yüksel; Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak’a teşekkür etti. Yüksel’den sonra kürsüye davet edilen Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak; yerel yönetimlerin Ergene’ye yaptığı hizmetlerin Ergene haklı için büyük faydalar sağlayacağını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

   Kürsüye son olarak davet edilen isim Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak oldu. Ergene’ye bu hizmetlerin yetmeyeceğini ve müjdelerle geldiğini söyleyen Albayrak: ” Ergene yeni oluşan bir ilçemiz. Bu ilçenin sorunlarının çözülerek Tekirdağ’ın en güzel ilçeleri içerisinde yerini almasını sağlamak en büyük görevimizdir. Bunun için de Ergene’ye ulaşımı kolaylaştırmamız lazım. Ulaş’tan başlayıp Saray’a çıkan 43 bin km karayolları standardında sıcak asfalt işine başlıyoruz. Karayolları standardında ilk grup yolunu Ergene’ye getiriyoruz. Ergeneye sözümüz var öncelikle bir taziye ve aşevi ihale hazırlıkları başladı. Hizmet süremiz tamamlandığı zaman mutlu ve güzel bir Ergene yaratmanın güzelliği ve mutluluğu içinde olacağız. Bu hizmetleri tüm ilçelere getireceğiz. Bütün projelerimiz tüm Tekirdağ’ı yaratmak için. İnancımız var hizmetle yatıyor hizmetle kalkıyoruz. Bu hizmetler bizden daha önemli mesai saatlerimizi aştık Sabahın erken saatinden geç saatine kadar sadece hizmet için varız bunu düşünüyoruz. Bu projenin hayırlı olmasını diliyor emeği geçenleri kutluyorum. Sık sık bir araya geleceğiz birbirimizle kanka olacağız“ dedi. Kanalizasyon ve yağmur suyu hattının temel atma kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesilerek açılışı yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın