Cumartesi , 13 Nisan 2024

ERGENE’DE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

   Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını karşılamak üzere ülke genelinde kapsamlı bir çalışma gerçekleştiren Türk Kızılayı, her geçen gün kurumsal destekçi sayısını arttırıyor. Can Tekstil de çalışanları ile birlikte Kızılay’ın destekçilerden biri oldu. Yaptıkları kan bağışı ile ihtiyacı olana el uzattı.

Türk Kızılayı Ergene Şubesi, Can Tekstil işbirliğiyle düzenlenlediği kan bağışı etkinliği başlattı. Kampanya; Can Tekstil çalışanları tarafından yoğun ilgi gördü. Kampanya; Türk Kızılayı Ergene Şubesi’nden; Başkan Zeki Uzun, Yönetim Kurulu Üyeleri; Menderes Yıldız, Şemsi Turan, Doğan Durmaz, Rubil Güler, Mehmet Cebeci, Bora Küçükçetin, Can Tekstil’den; İdari ve Dış İlişkiler Müdürü Erdim Noyan, Fabrika Tabibi Dr Mehtap Şen, in katılımıyla başladı. Can Tekstil çalışanları gün boyunca kan bağışladı.

    Kampanyayla ilgili açıklamasında Uzun; Türk Kızılayı olarak yıllardır toplumun kan ihtiyacını giderme yönünde çalışmalar yürüttüklerini vurgulayarak “Meydanlarda, işyerlerinde, kamu kurumlarında, fabrikalarda gönüllü ve sağlıklı bağışçılardan aldığımız kanla ülkenin kan ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Bugün de yine bir fabrikada, kan bağışı etkinliğindeyiz. Can Tekstil çalışanları gönüllü olarak burada kan bağışında bulunuyor. Kan ihtiyacını karşılama noktasında gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Tabii kan bizim çok önem verdiğimiz bir gerçek. Kan bağışı acil değil bir sürekli ihtiyaçtır. Sadece acil ameliyat olması gereken için değil, her gün ameliyat olan, normal ameliyat olan binlerce insan için, lösemi, lenfoma gibi kan hastalıkları için bir ihtiyaçtır kan bağışı. O yüzden daha önce kan bağışı yapmış ya da hiç yapmamış olan insanları kan bağışına teşvik etmek istiyoruz. Etmemiz gerekiyor. Kan; yerine hiçbir ilacın, başka hiçbir sıvının konamadığı özel bir madde. Kaynağı da sadece insandır. O yüzden bu toplumsal bir vazife. Bunu yerine getirmek gerekiyor” dedi.
Can Tekstil İdari ve Dış İlişkiler Müdürü Erdim Noyan; kampanyayla ilgili açıklamasına Can Tekstil olarak kan bağışı çalışmasına destek vermekten mutluluk duyduklarını belirterek başladı. Noyan açıklamasının devamında şunları söyledi:“Biz şirket olarak belli periyodlar ile Türkiye’nin kan ihtiyacını sağlayan Kızılay ile ortak hareket ederek kan bağış kampanyası düzenliyoruz . Personelimizden kan vermeyi arzu edenler kanlarını verirken bizlerde şirket içinde bir kan bilgi bankası kurarak personelimizin ve yakınlarının kan ihtiyaçlarına yardımcı olmaya çalışıyoruz Kan vermek tabii bizim için çok önemli bir konu. Bu işin hem tıp yönü var, hem insani yönü hem de vatandaş olarak görevimiz bildik.

Kan vermeye karar verdiğimizde. Kızılay gönüllüleri ve çalışanları da sağ olsun geldiler, organize ettiler, çok yakın ilgi gösterdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ONLAR ERDİ MURADINA

Ayşe ve Hayrettin Topçu’nun güzel kızı Ayser ile Hamide ve Aydın Gündoğdu’nun yakışıklı oğlu Ayhan, …

Bir yanıt yazın