Çarşamba , 29 Mayıs 2024

DÜNYA ENGELLİLER VAKFI’NDAN EŞKİNAT’A ÖDÜL

3   Dünya Engelliler Vakfı ve Dünya Engelliler Birliği; engellilik ve erişebilirlik ile ilgili sosyal farkındalığın artırılması konusunda emek veren kişi, kurum ve kuruluşlara “Küresel Sosyal Farkındalık Ödülleri” vermektedir. Engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmaları ve farkındalık projeleri ile ödül alacaklar listesinde yer alan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat İstanbul’da Engelsiz Yaşam Fuarı’nda düzenlenen sanatçılardan Metin Şentürk, Oktay Kaynarca, Zara, Engin Altan Düzyatan ve Ercan Saatçi’nin de katıldığı törende Eşkinat; Küresel Farkındalık Ödülü’nü aldı.

   Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen ve engellilik ile ilgili sorunların çözümüne yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen toplam 30 kişiye ödül verilen organizasyonda Eşkinat ödülünü ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan’dan aldı. Dünya Engelliler Vakfı Başkanı Metin Şentürk; Ekrem Eşkinat’ı tebrik ederek; “Engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarınız ve farkında olduğunuz için teşekkür ederiz. Bundan sonra engelliler için yapacağınız çalışmaları daha da yakından takip edip sizlerin destekçisi olacağız” dedi.

   Ödül töreninden sonra Eşkinat yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Süleymanpaşa ilçemizde yaşayan engellilerimiz için hayatı kolaylaştırıp, onların engellerini ortadan kaldırmak için projeler üreterek çalışmalar yapıyoruz. Süleymanpaşa Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarda fiziksel engelleri ortadan kaldırmamızın yanı sıra Engelsiz Yaşam Derneği ve Süleymanpaşa Engelli Koordinasyon Merkezlerimiz ile engellilerimizin diğer insanlardan hiçbir eksiği kalmaması için mücadele ediyoruz.

   Engelli vatandaşlarımıza yönelik gündelik çalışmaların yanı sıra engellilerimizi hayata katmak için kurslar düzenlemeye başladık. Engelli kadınlarımız için başladığımız Kadın Girişimcilik Kursu sonrası onların istihdam edilmesi projemiz var. Engellilerimizden oluşan koromuz var. Hatta bugün Süleymanpaşa’da konser verdi. Engellilerimizi sosyal hayata katmak o engelleri ortadan kaldırmak için durmadan çalışıyoruz.

Evden çıkma güçlüğü çeken vatandaşlarımız için evde bakım hizmetini de bu hafta başlatıyoruz. Sosyal Yardım Hizmetleri Müdürlüğümüzün tüm hizmetlerinde engellilerimiz öncelik hakkına sahip. Bünyemize kattığımız iki engelli taşıma aracı ile vatandaşlarımızı ücretsiz olarak istediği yere götürmeye de başladık. Tuvaletler, yollar ve kaldırımlarımızı da engelli vatandaşlara uyumlu hale getiriyoruz.

   Evet engelli olmak zor ama unutulmasın ki yarın ne olacağını hiçbirimiz bilmiyoruz. Hepimiz birer engelli adayıyız ve ben engelli olmadan sorunları görüp çözmek için uğraşıyorum. Ödül almamızı sağlayan şeyin de bu olduğuna inanıyorum. Bu ödülü ekibim adına alıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın