Cumartesi , 13 Nisan 2024

CHP BASIN AÇIKLAMASI

CHP İl Başkanlığı Yılmaz İçöz Sahnesi’nde basın toplantısı düzenledi. CHP İl Başkanı Şeref Çetin “CHP İl Başkanlığı’nın düzenlediği basın toplantısına hoş geldiniz.

Hepinizin bildiği gibi Cumartesi günü üzücü olay yaşandı. Onunla ilgili basın açıklamasını okuyacağım” dedi. Çetin’in basın açıklaması:

ÜLKEMİZİ BÖLDÜRTMEYECEĞİZ:

-ANKARA GARI’NDAKİ KORKUNÇ TERÖR SALDIRISINI ŞİDDETLE KINIYORUZ. BU ÜLKE TARİHİNİN EN KANLI TERÖR SALDIRISIDIR. BU SALDIRI, ÜLKEYİ BÜYÜK BİR KARGAŞAYA SÜRÜKLEMEYİ, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE KAST ETMEYİ, ÜLKEYİ ORTA DOĞU BATAKLIĞINA SÜRÜKLEMEYİ HEDEFLEMEKTEDİR.

-TERÖR BU ÜLKEYİ BÖLMEK İSTİYOR. BİZ BÖLÜNMEYECEĞİZ, TERSİNE BİR VE BÜTÜN KALACAĞIZ.

-TERÖR BİZİ KORKUTMAK, GÜVENİMİZİ KIRMAK, ORTA DOĞU BATAKLIĞINA SÜRÜKLEMEK İSTİYOR. BİZ KIRILMAYACAĞIZ, DİMDİK DURACAĞIZ.

– BİZ BU ÜLKEYİ MUSTAFA KEMAL’İN ÖNDERLİĞİNDE EMPERYALİZME KARŞI DÜNYANIN EN ŞANLI SAVAŞINI VEREREK KURDUK, TERÖRÜN BUNU YIKMASINA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ.

ACIMIZ ORTAKTIR

-SALDIRIDA 97 VATANDAŞIMIZI KAYBETTİK. BU CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK, EN KANLI TERÖR SALDIRISIDIR.

– HERKES BÖYLE DÖNEMLERDE NE SÖYLEDİĞİNE, AĞZINDAN ÇIKANA DİKKAT ETMELİDİR. SÖYLEMLERİYLE TERÖRİSTLERİN EMELLERİNE HİZMET ETMEMELİDİR. TÜRK SİYASETİ, BU SORUNU AŞABİLECEK OLGUNLUĞA ERİŞTİĞİNİ GÖSTERMELİDİR.

-BU KATLİAMI DEVLET YAPMIŞTIR DEMEK YANLIŞTIR. BU UCUZA KAÇMAKTIR. DEVLETİ ZAYIFLATMAKTIR.

– DEVLET KENDİ YURTTAŞINA KATLİAM YAPMAZ. AMA DEVLET YETKİLİLERİ GÖREVLERİNİ İHMAL VEYA SUİİSTİMAL EDEBİLİR. HUKUK DEVLETİNDE BUNUN HESABI SORULUR, CEZASI VERİLİR.

– TABİİ ÖNCELİKLE BÖYLE BİR OLAYI ÖNLEYEMEYEN KURUMLARIN BAŞINDAKİ SİYASİLERİN SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİREMEDİKLERİ İÇİN OTURDUKLARI KOLTUKLARI BIRAKMALARI GEREKİR.

-DİĞER TARAFTAN BÖYLE AĞIR TRAVMALAR KARŞISINDA ÖNCE SİYASET SIKILI YUMRUKLARINI AÇMALI EL ELE VERMELİDİR. “BEN OYNAMIYORUM” DEMEK BU GÜNÜN SİYASETİ OLAMAZ. SORUMLULUK ALMADAN SİYASET YAPILMAZ.

-GÜN ASKER, POLİS, SİVİL GENÇLERİMİZİN CANINI ALAN TERÖRÜ AMASIZ FAKATSIZ LANETLEME GÜNÜDÜR.

-GÜN ŞEHİTLERİMİZİN VE YİTİRİLEN SİVİL CANLARIN AZİZ HATIRALARI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİRKEN, TERÖRÜN VE TERÖRİSTİN KARŞISINA DİMDİK BİRLİKTE DİKİLME GÜNÜDÜR.

-KAMUOYUNUN VİCDANI BU SALDIRININ FAİLLERİNİN BİR AN ÖNCE ADALETE TESLİM EDİLMESİ İLE BİR PARÇA RAHATLAYACAKTIR.

-BU SALDIRIYA ENGEL OLAMAYANLAR DA MUTLAKA BUNUN HESABINI VERECEKTİR.

-AÇIKLANAN RESMİ RAKAMLARA GÖRE 97 CAN YİTİRİLMİŞKEN, İÇİŞLERİ BAKANI, HALA DERS ÇIKARMAKTAN BAHSETMEKTEDİR. ADALET BAKANI DA MİLLETİN ACILARINI HAFİFE ALIP İSTİFA TALEPLERİNE GÜLEBİLMEKTEDİR.   İÇİŞLERİ VE ADALET BAKANLARI VAKİT KAYBETMEDEN İSTİFA ETMELİDİR.

-BU SALDIRI, ÖZGÜRLÜĞÜMÜZE, DEMOKRASİMİZE VE ÜLKEMİZİN İTİBARINA YAPILMIŞTIR.

-ARTIK BU ÜLKEDE İKTİDARDA OLANLAR YAPTIKLARININ VE YAPMADIKLARININ HESABINI VERMEYİ ÖĞRENMEK ZORUNDADIR.

-“FALANCA BENİ KANDIRDI”, “FİLANCA BİZE YALAN SÖYLEDİ”, “ŞU ÖRGÜT DE AYIP ETTİ” DİYEREK, SUÇU BÜROKRATLARA ATARAK MEMLEKET YÖNETİLEMEZ.

-HELE HELE “BİZ ANAYASA GEREĞİ HÜKÜMETTEYİZ AMA PARTİMİZ İKTİDAR DEĞİL BU İŞTEN BİZ SORUMLU DEĞİLİZ” DEMEK 13 YILDIR İKTİDARI BIRAKMAMAK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPANLARIN MİLLETE KARŞI BÜYÜK BİR AYIBIDIR.

-SAYIN DAVUTOĞLU, “BİLİYORSUNUZ BU, BİR EYLEM HAZIRLIĞI İÇİNDE AMA BUNU GERÇEK BİR EYLEME DÖNÜŞTÜRMEDİKÇE TUTUKLAYAMAZSINIZ” DİYOR. HATTA, “ELİMİZDE İNTİHAR EYLEMİ YAPABİLECEKLERİN LİSTESİ VAR, EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRENE KADAR BİR ŞEY YAPAMIYORUZ” DİYOR.

-BU ÜLKEDE İNSANLAR TWEET ATTIĞI İÇİN MAKUL ŞÜPHELİ HALE GELİP HAPİSE ATILABİLİYOR ANCAK CANLI BOMBA OLDUĞU BİLİNENLER GÖZ ALTINA BİLE ALINAMIYOR. AKP İÇİN BASİRETSİZLİĞİN BELLİ BİR SINIRI VAR MIDIR? GÖRÜNEN O Kİ YOKTUR.

-TÜRKİYE 7 HAZİRAN SEÇİMLERİNE GİDERKEN BAŞBAKAN’IN KİM OLDUĞU BELLİDİR. SEÇİMLERDEN SONRA BAŞBAKAN KİMDİR BELLİDİR. SORUN ZATEN 13 YILLIK İKTİDARIN MİLLETİN İRADESİNİ HİÇE SAYIP KOLTUĞU BIRAKMAMASINDAN KAYNAKLANMAKTADIR.

13 YILIN SONUNDA,

– TÜRKİYE’DEKİ ULUSAL GÜVENLİK VE İSTİHBARAT ZAFİYETİ AÇIKÇA ORTAYA ÇIKMIŞTIR. REYHANLI, DİYARBAKIR, SURUÇ, ANKARAKATLİAMI GİBİ PEK ÇOK OLAY, ÖNCEDEN HABER ALINIP ÖNLENEMEDİ.

-MİT MÜSTEŞARI AKP MİLLETVEKİLİ OLMAK İÇİN ÖNCE İSTİFA ETMİŞ SONRA DA GÖREVE DÖNMÜŞTÜR. PARTİLİ MÜSTEŞAR İÇİN ÖNCELİK ULUSAL TEHDİTLER MİDİR, YOKSA AKP’YE YÖNELİK TEHDİTLER MİDİR? BU ARTIK SORU İŞARETİDİR.

-SURİYE POLİTİKASI İKTİDARIN KİŞİSEL HUSUMET POLİTİKASI HALİNE GETİRİLMİŞTİR. ŞU AN BAŞ ŞÜPHELİ OLARAK GÖRÜLEN IŞİD’E UZUN SÜRE “TERÖR ÖRGÜTÜ” BİLE DENİLEMEMİŞTİR.

-ESAD’I DEVİRİP EMEVİ CAMİ’NDE NAMAZ KILMA HAYALİYLE YOLA ÇIKILMIŞ, AMA SURİYE’DE VATAN TOPRAĞI TERK EDİLMİŞTİR. ECDADIMIZ SÜLEYMAN ŞAH’IN TÜRBESİ IŞİD TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ÖNÜNDEN KAÇIRILMIŞTIR.

-AKP, ŞU ANKİ BAŞBAKANDA CİSİMLEŞEN HAYALCİLİKLE YOĞRULMUŞ, AKILCILIKTAN UZAK DIŞ POLİTİKASIYLA TÜRKİYE’Yİ BÖLGEDEKİ PEK ÇOK ÜLKEYLE DÜŞMAN ETMİŞTİR.

-AKP’NİN İÇ POLİTİKADA İZLEDİĞİ YOL DA HATALARLA DOLUDUR. 7 HAZİRAN’DA VATANDAŞLARIMIZ, SİYASETÇİLERE “UZLAŞIN, KOALİSYON KURUN” DEMİŞTİR. AKP SARAY’IN 400 VEKİL İHTİRASINDAN VE VESAYETİNDEN KENDİNİ KURTARAMAMIŞTIR

SARAY’IN TÜRKİYE’Yİ YENİDEN SEÇİME GÖTÜRMESİNİN ÖNÜNÜ AÇMIŞ, ÜLKENİN KAOSA SÜRÜKLENMESİNE İZİN VERMİŞTİR.

-MECLİS’TE TERÖRLE İLGİLİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURMA TEKLİFİMİZ AKP VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLMİŞTİR.

-AKP, PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜ NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN “ÇÖZÜM SÜRECİYLE” YENİDEN CANLANDIRMIŞTIR.

-MUSUL’DAKİ BAŞKONSOLOSLUĞUMUZ İŞGAL EDİLMİŞ, REHİN KALAN PERSONELİMİZİN KARŞILIĞINDA HÜKÜMET, ELİNDEKİ IŞİD’CİLERİ TERÖR ÖRGÜTÜNE TESLİM ETMİŞTİR. ANKARA’DAKİ TERÖR SALDIRISINI YAPANLARIN AKP’NİN ELLERİYLE TESLİM ETTİĞİ TERÖRİSTLERDEN BİRİ OLMADIĞININ GARANTİSİNİ KİMSE VEREMEZ.

-KENDİ OYLARINI KEMİKLEŞTİRMEK İÇİN TOPLUMU HOYRATÇA AYRIŞTIRDILAR. TOPLUM BİRBİRİNE O KADAR DÜŞMAN OLDU Kİ BU ALÇAKÇA SALDIRIDA BİLE HERKES KENDİ BAKIŞ AÇISINA GÖRE KOMPLO TEORİLERİ ÜRETİYOR. BİRBİRİMİZE SARILAMIYORUZ.

 

-MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN “YURTTA SULH, CİHANDA SULH” İLKESİNDEN AYRILAN TÜRKİYE, ORTADOĞU BATAKLIĞINA SÜRÜKLENMEK İSTENİYOR.

-YAŞADIKLARIMIZ, YÜZÜNÜ BATI’YA DÖNMEK YERİNE ORTA DOĞU’YA DÖNMENİN, AVRUPALI OLMAK YERİNE ORTADOĞULU OLMA HEVESLERİNİN NELERE MAL OLABİLECEĞİNİ GÖSTERMEKTEDİR.

-ÜLKEMİZ BAŞKA DEVLETLERİN OYUNLARINDA BİR FİGÜRAN HALİNE GETİRİLİYOR, “VEKÂLET SAVAŞLARI” İÇİNE ÇEKİLMEK İSTENİYOR. BUNUN BEDELİ DE ÇOK AĞIR OLUYOR.

-1 KASIM’DA BU İKTİDAR GİDECEK, TÜRKİYE BU KÂBUSTAN UYANACAKTIR.

-TÜRKİYE YENİDEN CUMHURİYETİN KURUCU DEĞERLERİNE SARILMAK ZORUNDADIR.

-BU MEMLEKET HEPİMİZİNDİR. DOĞRU ŞEKİLDE YÖNETİLİRSE ÜLKEMİZİN ALTINDAN KALKAMAYACAĞI SORUNU YOKTUR. YETER Kİ İSTEYELİM, BİR OLALIM, BİRLİK OLALIM. YETER Kİ UNUTTURULMAYA ÇALIŞILAN KURUCU DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DİKTAŞ’TAN ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çorluda Millet Bahçesi ve Cumhuriyet Parkını Çorluspor …

Bir yanıt yazın