Salı , 6 Aralık 2022

CEPHEDE MEKTUP YAZAN ASKER

Untitled-1_984x800     NKÜ temsilen Uluslar arası Sanat Yarışmalarına katılan Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Mahpeyker Yönsel, yarışmalardan ödüllerle döndü. Yönsel; Kosova’da düzenlenen Resim Yarışmasında “Cephede Mektup Yazan Asker” adlı baskı resmiyle ikincilik, Macaristan Vonyarcvasheg şehrinde düzenlenen Sanat Bienalinde “İlk Günah” adlı eseri ile üçüncülük, Beyaz Rusya’ da III. Uluslararası Brest Print Trienali “Dünya ve Savaş” başlıklı sergi ve yarışmadan da “Onur Ödülü” aldı.

     Her üç yarışmaya aralarında; Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Arnavutluk, Almanya, Arjantin, Birleşik Krallık, Belarus, Belçika, Brazilya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Çin, Ermenistan, Estonya, Endonezya, Finlandiya, Hollanda, Hırvatistan, Hindistan, İngiltere, İsrail, İsveç, İspanya, İsviçre, İtalya, Japonya, Kosova, Kazakistan, Kolombiya, Letonya, Litvanya, Makedonya, Meksika, Macaristan, Monte Negro, Moldova, Mısır, Norveç, Peru, Polonya, Romanya, Rusya, Slovenya, Sırbistan, Tayland, Yunanistan, Ukrayna’nın da bulunduğu birçok ülkeden 317 sanatçı 1123 eserle katılmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de 70 bin kişiye 1 kütüphane düşüyor

70 BİN KİŞİYE BİR KÜTÜPHANE DÜŞÜYOR    Uluslararası Kütüphane Dernekleri Federasyonu (IFLA) tarafından yayımlanan Dünya Kütüphane …

Bir cevap yazın