Çarşamba , 19 Haziran 2024

BÜYÜKŞEHİRDEN EBA DESTEK ÜNİTESİ

Türkiye genelinde eğitim alanında en fazla yatırım yapan belediyelerin başında gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bilgisayarı veya internete erişim imkânı bulunmayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının uzaktan eğitim hizmetinden yararlanabilmeleri için Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Destek Ünitesi kuruyor. Salgın sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara maddi ve manevi anlamda destek olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, EBA Destek Üniteleri kurarak bu sistemi yeni eğitim ve öğretim döneminde uzaktan eğitim alacak öğrencilerin kullanımına açıyor.

 Sosyal belediyecilik anlayışıyla eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla kurulacak olan proje, ilk olarak nüfus yoğunluğu fazla olan Çorlu ve Çerkezköy ilçelerinde hayata geçirilecek. Çorlu Kadın Danışma Merkezi ve Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde tahsis edilecek iki derslikte faaliyet gösterecek EBA Destek Ünitelerinde Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından her türlü hijyen ve sosyal mesafe tedbirleri uygulanacak. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, EBA Destek Üniteleri hakkında yaptığı açıklamada; “En büyük yatırım, insana yapılan yatırımdır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, bu anlayışla 2014 yılından bu yana hizmet veriyoruz. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin daha iyi, sağlıklı ve güvenli koşullarda eğitim görmelerini sağlamak en temel hedefimizdir. Maddi imkânsızlıklar sebebiyle bilgisayarı ve internet bağlantısı olmayan ailelerimizin çocuklarının uzaktan eğitim programından yararlanabilmelerine imkân sağlamak amacıyla EBA Destek Ünitelerimizi hizmete sunuyoruz. Bu hizmetimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın